SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Dwudniowe uroczystości pogrzebowe Jana Olszewskiego

fot. PAP/Paweł Supernak

Uroczystości pogrzebowe byłego premiera Jana Olszewskiego odbędą się w najbliższy piątek i sobotę. Polityk zostanie pochowany w sobotę na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział, że żałoba po śmierci Jana Olszewskiego będzie trwała od północy z czwartku na piątek do soboty do godziny 19.00.

Wystawienie trumny

W piątek 15 lutego o godzinie 9.00 trumna z ciałem byłego premiera zostanie wystawiona w holu Kancelarii Premiera. O 18.00 w kościele świętego Aleksandra przy placu Trzech Krzyży zostanie odprawiona msza święta w intencji zmarłego, a następnie trumna zostanie przeniesiona w kondukcie do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przy ulicy Świętojańskiej.


Na Powązkach

W sobotę 16 lutego o 11.00 rozpocznie się msza żałobna w Archikatedrze świętego Jana Chrzciciela. Po 13.00 kondukt z trumną przejdzie pod Pomnik Powstania Warszawskiego, gdzie Jana Olszewskiego pożegnają powstańcy i kombatanci. Następnie trumna z ciałem Jana Olszewskiego zostanie przewieziona na lawecie, w asyście wojska i policji na Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Michał Dworczyk podkreślił, że przebieg uroczystości uzgodniono z rodziną Jana Olszewskiego.

Jan Olszewski był premierem w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2009 roku został odznaczony Orderem Orła Białego. Zmarł w czwartek wieczorem w Warszawie wieku 88 lat.

Czytaj też:

Nie żyje Jan Olszewski. Były premier, działacz opozycyjny miał 88 lat

Księga kondolencyjna po śmierci J. Olszewskiego w Kancelarii Premiera

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone