SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Ciechanów. Firma z Warszawy naprawi uszkodzony most

Most 3 Maja w Ciechanowie/fot. UM Ciechanów

Urząd Miasta Ciechanowa podpisał w środę umowę na naprawę Mostu 3 Maja, który – co wykazała ekspertyza – został uszkodzony wskutek wymontowania przez osobę trzecią elementu łożyska z konstrukcji przeprawy. Naprawę za ponad 474,5 tys. zł. wykona firma z Warszawy.

Według ciechanowskiego samorządu, „wszystko wskazuje na to, że zgodnie z przyjętym harmonogramem ruch kołowy na moście zostanie wznowiony w drugiej połowie lipca”. „Po przeprowadzeniu niezbędnych procedur związanych z udzieleniem zamówienia publicznego dziś podpisano umowę na wykonanie naprawy Mostu 3 Maja. Zrealizuje ją firma Freyssinet Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie za kwotę 474 543,84 zł” – oznajmił na swoim profilu na Facebooku ciechanowski Urząd Miasta.

Policja bada sprawę uszkodzenia

Przez Most 3 Maja w Ciechanowie, który spina brzegi rzeki Łydynia, przebiega trasą łączącą drogi krajowe nr 50 i 60. Jego uszkodzenie, po przeprowadzonych badaniach, Urząd Miasta zgłosił policji.

Jak informował wcześniej ciechanowski samorząd, 6 maja stwierdzono obniżenie wschodniej krawędzi pomostu przeprawy, na co wskazywało powstanie w jezdni uskoku o zmiennej wysokości, która miejscami przekraczała 80 mm. Wstrzymano wówczas ruch pojazdów na moście. Trzy tygodnie później ciechanowski samorząd oznajmił, że przeprowadzona ekspertyza wykazała, iż „doszło do wymontowania przez osobę trzecią elementu łożyska z konstrukcji mostu”. Podkreślono wtedy, że „bezpośrednią przyczyną awarii było oddziaływanie człowieka”.

Naprawa może potrwać ponad dwa miesiące

„Dla wymontowania łożyska potrzebne było oddziaływanie dużej siły działającej na boczną powierzchnię łożyska” – zaznaczył w komunikacie z 26 maja Urząd Miasta Ciechanowa. Przekazał wówczas, iż szacunkowy koszt naprawy uszkodzeń mostu 3 Maja to ok. 500 tys. zł. Zapowiedział przy tym, że naprawa zostanie zlecona po przeprowadzeniu niezbędnych procedur formalnych.

„Czas potrzebny na realizację naprawy wraz z procedurami o charakterze formalnym to ok. 9 tygodni” – informował ciechanowski samorząd. Dodał przy tym, iż pieniądze na naprawę pochodzić będą z rezerwy budżetowej na zarządzanie kryzysowe.

Według Urzędu Miasta Ciechanowa, „obecny stan techniczny mostu nie stanowi zagrożenia dla ruchu pieszego, który do momentu rozpoczęcia prac naprawczych cały czas jest dopuszczony”. Od chwili wykrycia uszkodzenia Most 3 Maja jest zamknięty dla ruchu pojazdów.

Czytaj też:

Ciechanów. Wiemy, co było przyczyną uszkodzenia mostu

Remont mostu 3 Maja w Ciechanowie. Są dwie oferty

Policja bada sprawę uszkodzenia mostu 3 Maja w Ciechanowie. Kluczowe przesłuchanie urzędnika

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone