SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ciechanów. Drony i noktowizory dotarły na Ukrainę

fot. Wikipedia

Drony i noktowizory z Ciechanowa już w Chmielnickim. Ciechanów dostarczył ósmy transport pomocy humanitarnej dla objętej wojną Ukrainy. Tym razem do partnerskiego miasta Chmielnicki udało się zakupić 5 dronów i 11 noktowizorów.

Sprzęt trafi do żołnierzy i obrony terytorialnej miasta. Zbiórka publiczna została ogłoszona w odpowiedzi na prośbę mera Oleksandra Symczyszyna.

Podczas sesji on-line dziękował mieszkańcom i władzom Ciechanowa.

Podczas podziękowań dla zaangażowanych w pomoc dla sąsiadów ciechanowian włodarz Chmielnickiego podkreślił w czasie ostatniej sesji rady miasta, że wsparcie humanitarne z Ciechanowa jest największym spośród wszystkich miast, które dostarczają środki pomocowe – podkreślił ciechanowski samorząd.

Podczas zbiórki publicznej w Ciechanowie udało się zebrać 37 tys. zł. Miasto z własnego budżetu przekazało dodatkowo 50 tys. zł.

Sytuacja w mieście

W Chmielnickim aktualnie przebywa ok. 35 tys. uchodźców wewnętrznych. Część mieszkańców walczy na froncie.

Miasto Chmielnicki w zachodniej Ukrainie liczyło przed rosyjską agresją ponad 270 tys. mieszkańców. Pierwszy transport pomocowy, w tym środków medycznych, wyruszył tam z Ciechanowa dobę po wybuchu wojny 24 lutego. Od tego czasu w kolejnych transportach do Chmielnickiego wysłano również żywność, profesjonalne krótkofalówki, agregaty prądotwórcze, a także ambulans.

Czytaj też: Ukraina. Mieszkańcy Mariupola są „ewakuowani” do Rosji

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone