SŁUCHAJ ONLINE
MENU

S7. Ośmiu wykonawców chce dokończyć wylot z Warszawy

S7/fot. GDDKiA

Osiem firm i konsorcjów jest zainteresowanych dokończeniem projektowania i budowy południowego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S7. Chodzi o odcinek od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do węzła Lesznowola. Jak poinformowała rzeczniczka mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska, w środę otwarto oferty.

Najniższą kwotę, przeszło 457,3 mln zł, zadeklarowała spółka Polaqua, zaś najwyższą cenę, przekraczającą 539,4 mln zł – firma Strabag. Obydwie stawki przekraczają kwotę, jaką zarezerwowała na to zadanie GDDKiA, czyli przeszło 331 mln zł.

Analiza zgłoszeń

Rzeczniczka dodała, że oferty będą teraz analizowane pod kątem cenowym i merytorycznym.

GDDKiA zakłada, że umowa z wykonawcą – w przypadku braku odwołań – zostanie podpisana w lutym 2020 r. Wykonawca na realizację zadania będzie miał 26 miesięcy od daty jej zawarcia. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest jesienią 2022 r.

Pierwszy z trzech odcinków południowego wylotu z Warszawy w ciągu S7, czyli od węzła Lotnisko (bez węzła) do węzła Lesznowola (z węzłem), ma mieć ok. 6,64 km i dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. Na tym odcinku powstaną dwa węzły drogowe: Zamienie i Lesznowola oraz osiem wiaduktów i kładka pieszo-rowerowa.

Rozwiązana umowa

W maju GDDKIA odstąpiła od umowy z poprzednim wykonawcą – firmą Rubau Polska. Wówczas poinformowano, że GDDKiA uczyniła to „po wielokrotnych wezwaniach generalnego wykonawcy do rzetelnej i zgodnej z podpisanymi umowami realizacji kontraktów”. Z kolei firma Rubau Polska napisała w oświadczeniu, że „wykonawca wypełniał swoje zobowiązania umowne, a także działając w zakresie swoich uprawnień wynikających z podpisanych umów wielokrotnie, wskazywał na uchybienia i zaniechania ze strony inwestora”.

Czytaj też:

GDDKiA: S7 na odcinku Warszawa-Kiełpin gotowe w 2025 roku

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone