SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Bielany stworzyły wspólną przestrzeń dla przedsiębiorczych

fot. UM Warszawa/R. Motyl

Na warszawskich Bielanach powstała wspólna przestrzeń do pracy dla przedsiębiorców – poinformował Urząd m.st. Warszawy. W trakcie Dni Otwartych zainteresowani zapoznają się z możliwościami, które niesie ze sobą Bielański Integrator Przedsiębiorczych.

W środę został otwarty Bielański Integrator Przedsiębiorczych przy al. Zjednoczenia 25. Jest to bezpłatne miejsce do pracy przeznaczone dla warszawskich przedsiębiorców. Na 350 metrach kw. poza stanowiskami do pracy znalazła się sala integracyjna, sala inspiracji, sala konferencyjna, dwie sale spotkań oraz pokój konsultacji. Całość jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na miejscu będzie można skorzystać z Internetu, drukarki i aneksu kuchennego.

Integrator to miejsce dla ludzi przedsiębiorczych niezależnie od tego, czy mają własną firmę, szukają inspiracji, wspólnika, czy też mają dopiero wstępny pomysł na biznes. Misją integratora jest zacieśnienie wzajemnych relacji, wsparcie przedsiębiorców na poziomie dzielnicy w załatwianiu spraw urzędowych i rozwiązywaniu problemów oraz stworzenie otwartego i przyjaznego miejsca spotkań i integracji na styku urząd, przedsiębiorcy, mieszkańcy – powiedział Grzegorz Pietruczuk, burmistrz Bielan.

Spotkania z ekspertami

Inicjatorzy zapowiedzieli organizację spotkań tematycznych, zwłaszcza dotyczących kontaktów z urzędnikami, z ekspertami z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych, ZUS-u, Urzędu Skarbowego, Urzędu Pracy, Krajowej Izby Gospodarczej, a także z urzędnikami odpowiednich wydziałów Urzędu Dzielnicy Bielany oraz Biur Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Przygotowano również ofertę dla dzieci i młodzieży. W Laboratorium Edukacji Przedsiębiorczej są planowane spotkania dla wychowawców, nauczycieli, uczniów i rodziców.

W dniach 21-28 czerwca w godzinach 8-16 obędą się Dni Otwarte, podczas których zainteresowani poznają zasady korzystania z Bielańskiego Integratora Przedsiębiorczych.

Warszawa coraz częściej pojawia się w rankingach miejsc przyjaznych dla biznesu i na mapie nowych technologicznych centrów innowacji. Odbywa się tu 17 tys. spotkań biznesowych rocznie. W mieście funkcjonuje ponad 100 przestrzeni co-workingowych, wśród nich Centrum Przedsiębiorczości Smolna, które przeszkoliło już 10 tys. przedsiębiorców. Do tego miejskiego ekosystemu dołączają teraz Bielany, które uzupełnią go o cenny wymiar lokalny – powiedział Robert Soszyński, wiceprezydent Warszawy.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone