SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Ulice na Białołęce powstają dzięki deweloperom? „Mamy 114 umów”

fot. pixabay

Budowa i remonty dróg na Białołęce w większości przypadków dzięki deweloperom. Dzielnica ma obecnie 114 aktywnych umów z inwestorami. Ci w ramach stawiania kolejnych bloków, osiedli czy galerii muszą wybudować lub odnowić publiczne ulice.

To często niewielkie, 100-200-metrowe odcinki – mówi rzeczniczka dzielnicy Białołęka Marzena Gawkowska. – Przebudowa skrzyżowania z ulicami Spedycyjną i Krzyżówki, w głębi osiedla rusza budowa ulicy Łopianowej, na Tarchominie deweloper buduje przedłużenie ulicy Szafrańców, na osiedlu Wiśniewo inwestor prywatny buduje ulicy Dziatwy od Marchołta do Drożdżowej. Wcześniej budował chodnik w Drożdżowej. Kolejny kończy budowę chodnika w ulicy Szałasa. Na osiedlu Tomaszew deweloper buduje ulicę Inną – wylicza.

To właśnie Białołęka jest dzielnicą, gdzie takich inwestycji jest najwięcej.

To dlatego, że jesteśmy jedną z najszybciej rozbudowywanych dzielnic miasta – przyznaje Marzena Gawkowska. – Czynnych umów na różnym etapie jest w tej chwili na Białołęce 114, a kolejnych 18 przygotowujemy. Co czwarte mieszkanie budowane w stolicy powstaje właśnie u nas, dlatego na największą skalę deweloperzy budują infrastrukturę drogową – tłumaczy.

W przyszłorocznym budżecie na budowę dróg Białołęka przeznaczy 20 mln zł. Tymczasem co roku umowy z deweloperami wynoszą średnio 30 mln zł.

Inwestycje w innych dzielnicach

Ale Białołęka to nie jedyna dzielnica, w której deweloperzy budują ulice.

Mamy 25 tego typu umów – mówi rzeczniczka Ursusa Agnieszka Wall. – W ten sposób powstanie około 6,5 km nowych ulic w naszej dzielnicy. Prace będą prowadzone między innymi na ulicy Posagu 7 Panien, zrealizowane już są prace przy ulicy Herbu Oksza czy ulicy Brodatego – wskazuje.

We Włochach natomiast w ciągu ostatnich trzech lat podpisano 50 takich umów.

Szykujemy się do kolejnych – mówi rzeczniczka dzielnicy Małgorzata Kink. – W tym momencie w tym roku mamy 12 nowych umów procedowanych. Od momentu podpisania umowy do realizacji mija czasem parę lat. Najpierw jest konieczne uzyskanie wszelkich zgód przez dewelopera, wybudowanie bloku czy osiedla i dopiero wtedy realizowana jest budowa sieci drogowej – wyjaśnia.

Deweloperzy odpowiadają za kilkaset remontów stołecznych ulic. Zgodnie z prawem, jeżeli nowy budynek wymaga zmiany lub wybudowania drogi, odpowiada za to inwestor.

Czytaj też:

Wycinka na Bemowie na marne? Prace nie ruszyły, a został miesiąc

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone