SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Barszcz Sosnowskiego w Sierpcu. „Zareagowaliśmy bardzo szybko”

fot. Hugo.arg/CC BY-SA 3.0

Uwaga na Barszcz Sosnowskiego. Niebezpieczne rośliny pojawiły się na skarpie za jednym z sierpeckich marketów. To nie jest centrum miasta, ale każdy mógł mieć do niego dostęp, dlatego zareagowaliśmy bardzo szybko – mówi Jarosław Perzyński, burmistrz Sierpca.

Rośliny znaleźliśmy w jednym miejscu, one zostały zutylizowane. Kilka dosłownie krzaków, około sześciu. W dobrym momencie służy zareagowały. Dostaliśmy informację od mieszkańców, ze taka roślina występuje. Teraz badamy jeszcze inne zgłoszenia, które przy okazji upublicznienia tej informacji pojawiły się – wyjaśnia burmistrz Sierpca.

W Płocku od kilku lat trwa akcja związana z utylizacją Barszczu Sosnowskiego – mówi wiceprezydent Piotr Dyśkiewicz. – Wzorem lat ubiegłych, również w tym roku jest prowadzona akcja likwidacji Barszczu Sosnowskiego i to dotyczy terenów gminnych i poza gminnych. Ona cały czas jest, jeżeli chodzi o tereny gminne, monitorowana, jeżeli chodzi o wzrost tej rośliny, a jeżeli zachodzi taka potrzeba, to są zlecane utylizacje tej rośliny. Nie odnotowaliśmy w tej chwili większych skupisk – dodaje.

Pod żadnym pozorem nie można samemu likwidować tej groźnej dla zdrowia, a nawet życia rośliny. Trzeba zawiadomić odpowiednie służby – np. Straż Miejską czy Straż Pożarną. Listę miejsc gdzie zostały potwierdzone przypadki występowania barszczu Sosnowskiego można znaleźć na stronie barszcz.edu.pl.

Czytaj też:

Płocka komunikacja miejska będzie miała nowe autobusy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone