SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Silny wiatr na Mazowszu. IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem/fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla całego Mazowsza wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alert zaczął obowiązywać w niedzielę 16 stycznia o godzinie 22:00 i będzie ważny do poniedziałku, do godziny 23:00.

Szczegóły dotyczące obszaru objętego ostrzeżeniami IMGW TUTAJ.

W związku z wydanym ostrzeżeniem synoptycy IMGW prognozują wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, zachodniego i północno-zachodniego. Najsilniejsze porywy wystąpią dziś nad ranem i w pierwszej części dnia.

Do mieszkańców województwa mazowieckiego Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało w niedzielę SMS-y z ostrzeżeniem przed silnym wiatrem oraz informacją o możliwych utrudnieniach komunikacyjnych i przerwach w dostawie prądu. Należy również zabezpieczyć wszelkie rzeczy wolno stojące przed silnym wiatrem.

W przypadku alertu drugiego stopnia prognozuje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Zaleca się dużą ostrożność oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Należy przestrzegać wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia i dostosować swoje plany do warunków pogodowych.

Wiatr przybierze na sile

W ciągu nocy z niedzieli na poniedziałek wiatr zaczął przybierać na sile i w drugiej połowie nocy był już dość silny i silny. W poniedziałek, w ciągu dnia, wiatr ma być jeszcze silniejszy.

Ponadto synoptycy IMGW ostrzegają przed dużymi skokami ciśnienia atmosferycznego, które mogą wpływać negatywnie na samopoczucie.

Czytaj też:

Alert przed wścieklizną. Pytamy o zainteresowanie szczepieniami

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone