SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Antoine Brizard nie jest już siatkarzem Vervy Warszawa

Antoine Brizard/fot. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa

Reprezentant Francji Antoine Brizard odchodzi z Vervy Warszawa Orlen Paliwa – poinformował występujący w ekstraklasie siatkarzy klub. 26-letni rozgrywający w stołecznej drużynie występował przez trzy sezony.

W środę władze Polskiej Ligi Siatkówki podjęły decyzję o tym, że zawieszone od 12 marca z powodu koronawirusa rozgrywki nie zostaną już wznowione.

Okoliczności odejścia

Żałuję, że ta niesamowita historia kończy się w taki sposób. Chciałbym mieć szansę nacieszyć się tym nieco bardziej. Przykro mi, że odchodzę w takich okolicznościach, bo nie miałem czasu wam podziękować. Dziękuję klubowi, kolegom z zespołu i wszystkim fanom. Spędziłem z wami wspaniałe trzy lata. Dziękuję za wasze wsparcie, którego nigdy nie zapomnę. Teraz pora, bym rozpoczął nową przygodę…ale nie martwcie się, wrócę – zapewnił na Instagramie Brizard.

Jego odejście to pierwsza potwierdzona przez klub zmiana personalna po zakończeniu rozgrywek. Do stołecznego zespołu, wówczas znanego jeszcze jako ONICO Warszawa, Francuz trafił latem 2017 roku. W trakcie kolejnych miesięcy i lat rozwijał się, stając się jednym z kluczowych zawodników zespołu i zbierając coraz więcej pochwał. W ekipie „Trójkolorowych” z kolei został pewniakiem w roli zmiennika Benjamina Toniuttiego.

Zagra w Rosji?

Z warszawskim klubem w sezonie 2018/19 wywalczył wicemistrzostwo Polski. W rozgrywkach zakończonych w środę drużyna prowadzona przez trenera Andreę Anastasiego zajęła drugie miejsce – z uwagi na to, że nie zakończono fazy zasadniczej nie przyznano medali.

Już od jakiegoś czasu w mediach pojawiały się spekulacje, że Brizard zmieni PlusLigę na ligę rosyjską. Najczęściej wiązano go Zenitem Sankt Petersburg.

Czytaj też:

Koniec sezonu ekstraklasy siatkarzy. Rozgrywki bez medali

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone