SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Andrzej Rozenek: zarząd PLL LOT nie ma kompetencji do zarządzania tą firmą

fot. RDC

– Widać wyraźnie, że obecny zarząd PLL LOT nie ma kompetencji do zarządzania tą firmą – powiedział w „Poranku RDC” Andrzej Rozenek. Kandydat SLD na prezydenta Warszawy odniósł się w ten sposób do trwającego w siedzibie przewoźnika protestu pilotów i stewardes.

Kilkadziesiąt osób pikietą po godzinie 5 rano w siedzibie PLL LOT rozpoczęło w czwartek strajk. Związkowcy zapowiadają, że będą protestować „do skutku”. Spółka zapewnia, że żaden rejs tego dnia nie zostanie odwołany z powodu strajku.

Związkowcy domagają się przywrócenia do pracy zwolnionej dyscyplinarniej szefowej jednego ze związków Moniki Żelazik, a także powrotu do regulaminu świadczeń z 2010 roku, który dawał im lepsze warunki pracy.

Nie mają kompetencji?

Jak powiedział w „Poranku RDC” Andrzej Rozenek, LOT nie radzi sobie z problemem. – To pierwszy zarząd po 1990 roku, który doprowadził do takiej sytuacji, że związki ogłosiły strajk. Wcześniej były protesty i postulaty, ale zarządom udawało się z tych wszystkich trudnych sytuacji wychodzić. Widać wyraźnie, że obecny zarząd PLL LOT nie ma kompetencji do zarządzania tą firmą – powiedział kandydat SLD na prezydenta Warszawy.

Dyrektor biura komunikacji LOT Adrian Kubicki powiedział w czwartek, że żaden rejs nie został jeszcze odwołany z powodu strajku. Dwa rejsy zostały odwołane z powodów technicznych. W sumie LOT w czwartek ma zrealizować około 350 przylotów do i z Warszawy.

Protest taksówkarzy

Gość RDC odniósł się również do zaplanowanego na czwartek protestu taksówkarzy. Ponad 600 kierowców chce wyrazić swój sprzeciw dla – ich zdaniem – nielegalnej konkurencji. Andrzej Rozenek przyznał w RDC, że wspiera protestujących. – Chciałbym, żeby wszyscy zrozumieli, że jeżeli korzystamy z licencjonowanej taksówki, to mamy gwarancję, że prowadzi ją osoba niekarana, badana przez lekarza, a samochód jest sprawny i ubezpieczony. W przypadku korzystania z nielegalnego przewoźnika, takich gwarancji nie ma – mówił Andrzej Rozenek.

Dodał, że państwo traci na nieuporządkowaniu tego problemu. – Nie może być tak, że na rynku konkurują ze sobą dwie gałęzie tych samych usług i jedna może coś robić bez podatku, a druga musi płacić. To jest po prostu nieuczciwe – podkreślił.

Początek protestu w samo południe. Ma się zakończyć przed popołudniowymi godzinami szczytu. Start przy Cmentarzu Północnym – finał na Ursynowie.

Czytaj też:

Z Cmentarza Północnego na Ursynów. Taksówkarze będą protestować i zablokują ulice

Rozpoczął się strajk w PLL LOT. Spółka: wszystkie poranne rejsy zgodnie z planem

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone