SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Aleksander Wierietielny nie jest już trenerem polskich biegaczek

Aleksander Wierietielny/fot. Polski Związek Narciarski

Są wielką nadzieją polskiego sportu, ale zostały bez trenera. Jak dowiedziało się Radio dla Ciebie, Aleksander Wierietielny – były trener m.in. Justyny Kowalczyk – zrezygnował z prowadzenia polskiej kadry biegaczek narciarskich. W składzie są medalistki mistrzostw świata juniorów.

Aleksander Wierietielny to legenda polskich sportów zimowych. Poprowadził do zdobycia medali olimpijskich i mistrzostw świata biathlonistę Tomasza Sikorę i biegaczkę Justynę Kowalczyk. Ostatnio 72-letni szkoleniowiec wraz z Kowalczyk z sukcesami trenował kadrę kobiet. Monika Skinder i Izabela Marcisz zdobywały medale mistrzostw świata juniorów. O tym, że rozważa odejście na emeryturę trener mówił już w czasie sezonu. – Teraz podtrzymał decyzję – mówił w „Magazynie Sportowym RDC” prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

Wierietielny potwierdził rezygnację. Justyna Kowalczyk zaś będzie kontynuować pracę, ale w połowie dotychczasowego zakresu obowiązków. Mamy pomysł, jak dalej poprowadzić kadrę biegaczek – dodał szef PZN.

Z kadrą miała rozstać się też Justyna Kowalczyk, ostatecznie jednak zmieniła zdanie. Apoloniusz Tajner zdradził również, że prowadzone są zaawansowane rozmowy z kandydatem na nowego trenera. To zagraniczny szkoleniowiec i były znany zawodnik. Decyzja ma zostać ogłoszona w najbliższych dniach.

Nowy trener ma pracować pod kierownictwem szkoleniowca kadry męskiej – także byłego biegacza narciarskiego Lukasza Bauera.

Posłuchaj:

Magazyn sportowy: Apoloniusz Tajner

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone