SŁUCHAJ ONLINE
MENU

28-latek uciekał pod prąd na S8, nie miał prawa jazdy. Padły strzały

Zdjęcie ilustracyjne/fot. KSP

Policyjny pościg na S8. Policjanci z dwóch województw ścigali wczoraj w nocy 28-letniego kierowcę, który uciekał trasą pod prąd. Padły strzały. Kilka dni wcześniej mężczyźnie zabrano prawo jazdy.

28-letni mieszkaniec Sejn jechał mitsubishi. – Pierwsze zgłoszenia, które mieliśmy w nocy informowały, że gdzieś na wysokości miejscowości Tykocin w kierunku Warszawy na trasie S8 pod prąd jedzie z bardzo dużą prędkością samochód. Informacje wskazywały na to, że ma on włączone światła drogowe, więc dodatkowo oślepia wszystkich kierowców. Tych zgłoszeń było dość dużo – powiedział nadkomisarz Tomasz Krupa z podlaskiej policji.

Jechał wprost na policjantów

Od strony Białegostoku w pościg za mężczyzną ruszyły policyjne załogi, ale pirat drogowy nie chciał się zatrzymać. W końcu prowadzone przez niego mitsubishi wyjechało z woj. podlaskiego. Wtedy do akcji włączyli się policjanci z Ostrowi Mazowieckiej i Wyszkowa.

Początkowo funkcjonariusze z Ostrowi Mazowieckiej próbowali zatrzymać tego mężczyznę, ale kierujący jechał wprost na nich, tak że musieli uciekać za bariery energochłonne – relacjonuje z kolei rzecznik prasowa mazowieckiej policji podinsp. Katarzyna Kucharska.

W Wyszkowie również pędził wprost na policjantów. Wówczas ci widząc, że stwarza zagrożenie zdecydowali się oddać strzał w kierunku prowadzonego przez niego auta. Mężczyzna pojechał jednak dalej. – Dopiero po kliku minutach funkcjonariuszom udało się go zatrzymać – mówi podinsp. Katarzyna Kucharska.

Bez prawa jazdy

28-latkowi w tym tygodniu zabrano prawo jazdy, bo również nie zatrzymał się policyjnej kontroli. Zdarzenie miało miejsce 15 października w Sejnach ok godz. 5 rano. W efekcie mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. – Wczoraj około godz. 14.00 po zakończeniu czynności procesowych został zwolniony i okazało się, że wsiadł kolejny raz w samochód i bardzo podobnie się zachował – powiedział  nadkomisarz Tomasz Krupa.

Czytaj też:

Warszawa. Pod wpływem alkoholu i narkotyków zniszczył pięć aut

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone