SŁUCHAJ ONLINE
MENU

15-latek oszukiwał „na policjanta”. Jedna osoba dała mu 130 tys. zł

fot. Pixabay

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 15-latka podejrzanego o oszustwo „na policjanta”. Chłopak został umieszczony w schronisku dla nieletnich na trzy miesiące – poinformowała w poniedziałek stołeczna policja.

Jak powiedziała PAP podkom. Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji na Wolę i Bemowo, do zdarzenia doszło w piątek. Podejrzany o oszustwo „na policjanta” wpadł, gdy przyszedł odebrać 20 tys. złotych od 78-latki.

Policja wcześniej ustaliła, że do kobiety zadzwonił młody mężczyzna, który podał się za policjanta i przekonywał ją, że rozpracowuje grupę przestępczą. Prosił kobietę o pomoc, która miała polegać na przekazaniu gotówki. – Jak wyjaśniał swojej rozmówczyni, dzięki temu policjanci będą mogli zatrzymać prawdziwych przestępców oszukujących starsze osoby. Odbiór pieniędzy miał nastąpić w miejscu zamieszkania 78-latki. Kiedy kobieta pobrała 20 tysięcy złotych z banku, do akcji wkroczyli policjanci z wolskiej komendy – podała policja.

Zasadzka

Funkcjonariusze zorganizowali zasadzkę w umówionym miejscu. Gdy 15-latek przyszedł odebrać kopertę, został zatrzymany. – Nastolatek zaskoczony takim przebiegiem sytuacji rzucił się na policjantów, kopał jednego z nich oraz zniszczył szafę. Szybka reakcja funkcjonariuszy na jego zachowanie doprowadziła do obezwładnienia go – poinformowano.

Jak się okazało, 15-latek miał przy sobie 12 tys. zł w gotówce i ponad 22 gramy amfetaminy. – Policjanci gromadzili materiał dowodowy, który udowodnił nieletniemu dodatkowo dwa oszustwa, do których doszło kilka dni wcześniej. Wówczas pokrzywdzona przekazała mu dwukrotnie pieniądze w wysokości łącznej 130 tysięcy zł – napisano na stronie KSP.

Wolscy policjanci przekazali zebrany materiał do sądu rodzinnego i nieletnich. – 15-latkowi zostały określone czyny karalne dotyczące dwóch oszustw i usiłowania oszustwa, posiadania narkotyków, uszkodzenia mienia i naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Nieletni został umieszczony w schronisku dla nieletnich na trzy miesiące – podała policja.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone