Drogowcy zamknęli dwie ulice w Warszawie. Zmiany na Mokotowie i we Włochach [MAPA]

  • 30.11.2023 06:26

  • Aktualizacja: 11:04 30.11.2023

Od dziś kierowcy we Włochach i na Mokotowie muszą się liczyć z utrudnieniami w związku z pracami drogowców. W tej pierwszej dzielnicy rozpoczyna się wymiana nawierzchni ulicy Aksamitnej. W drugiej drogowcy rozbierają nawierzchnię Cieszyńskiej.

Dzielnica Włochy rozpoczyna wymianę nawierzchni ulicy Aksamitnej. W związku z tym od dzisiaj kierowcy nie przejadą nią przez tydzień. Prace mają potrwać do 7 grudnia.

Ulica została zamknięta na odcinku od Municypalnej do Mineralnej. Utrudnienia można ominąć ulicą Działkową.

Zmiany na Mokotowie

Również na Mokotowie kolejna ulica zyska nową nawierzchnię. Drogowcy pojawili się na ulicy Cieszyńskiej, która na czas ich prac została zamknięta o godzinie 7:00.

W planach jest rozebranie starej nawierzchni na odcinku około 130 metrów od ulicy Czerniowieckiej do przejścia dla pieszych. W tym czasie kierowcy nie zaparkują na tym fragmencie, także na wyznaczonych miejscach postojowych.

Po frezowaniu drogowcy zajmą się regulacją studzienek znajdujących się na jezdni oraz lokalnymi naprawami krawężników. Dojazd do budynków będzie możliwy, choć mogą go utrudniać maszyny budowlane.

Z kolei w sobotę 9 grudnia, także od rana, rozpocznie się układanie nowej nawierzchni jezdni. Drogowcy w ciągu jednego dnia ułożą obie warstwy asfaltu – wiążącą i ścieralną. Przejazd ulicą będzie możliwy po ich ostygnięciu.

Ze względu na warunki atmosferyczne planowany termin asfaltowania może ulec zmianie.

Czytaj też: Pijana kobieta w nocy straciła prawo jazdy, a rano przyjechała autem pod komendę policji

Źródło:

inf. prasowa

Autor:

RDC /PA