T. Sokołowski optymistycznie o transferach i sparingach Legii: Jurgen to duże wzmocnienie

• 03.07.2023 17:41

• Aktualizacja: 08:14 04.07.2023

Legia Warszawa wygrała trzy sparingi w trakcie letnich przygotowań do nowego sezonu piłkarskiej Ekstraklasy. W ostatnim meczu pokonała mistrza Azerbejdżanu, Karabach Agdam (2:0). Letnie przygotowania i transfery wicemistrzów Polski ocenia dla Radia dla Ciebie Tomasz Sokołowski. Wygląda to obiecująco - mówi były zawodnik Legii i ekspert RDC.

Legia Warszawa przygotowuje się do nowego sezonu piłkarskiej Ekstraklasy. W trzech meczach kontrolnych zdobyła aż 10 bramek, na co szczególnie zwraca uwagę Tomasz Sokołowski.

- Patrząc pod kątem tych trzech sparingów, to bramkowo wygląda to bardzo obiecująco - mówi ekspert RDC.

Obie bramki w ostatnim spotkaniu z Karabachem Agdam padły w drugiej połowie spotkania. Zdobyli je Maciej Rosołek po asyście Marca Guala i  Juergen Elitim, który sam wypracował sobie sytuację do strzału zza pola karnego. Zarówno Gual, jak i Elitim to nowi zawodnicy Wojskowych.

- Wygląda to optymistycznie, ponieważ Ci zawodnicy są na obozie. Szybko się zgrali - dodaje były pomocnik Legii Warszawa

Jak dotąd największe wrażenie na Sokołowskim zrobił Jurgen Elitim.

- Widać, że to duży potencjał. Chce szybko grać i dużo widzi. Pod kątem rozwiązywania sytuacji boiskowych - patrząc tylko na sparing z Karabachem - dochodzę do wniosku że to będzie duże wzmocnienie - tłumaczy ekspert RDC.

Kolumbijczyk Juergen Elitim związał się z drużyną wicemistrza Polski trzyletnim kontraktem. 23-letni pomocnik ostatnio był wypożyczony z angielskiego Watfordu do hiszpańskiego Racingu Santander. To czwarte wzmocnienie stołecznej drużyny w letniej przerwie. Wcześniej do Legii trafili: serbski obrońca Radovan Pankov, pomocnik Patryk Kun i hiszpański napastnik Marc Gual.