Nastolatka przyszła do szpitala z martwym noworodkiem. Jest śledztwo ws. zabójstwa

  • 23.02.2024 15:06

  • Aktualizacja: 07:49 24.02.2024

Prokuratura bada przyczynę śmierci noworodka, które przyniosła do szpitala w Garwolinie jego 19-letenia matka. Sekcja zwłok wykazała, że dziecko urodziło się żywe. Nie wiadomo jeszcze jakie zarzuty usłyszy kobieta. — To śledztwo jest ukierunkowane na artykuł 149, czyli zabójstwo dziecka przez matkę w okresie porodu i pod wpływem jego przebiegu — przekazał nam zastępca prokuratora rejonowego w Garwolinie Marcin Ignasiak.

19-latka z martwym noworodkiem zgłosiła się do szpitala w Garwolinie. Prokuratura bada przyczynę śmierci dziecka. Przyszło ono na świat w miejscu zamieszkania kobiety, czyli w Starym Miastkowie.

Zastępca prokuratora rejonowego w Garwolinie Marcin Ignasiak podkreśla, że nie wiadomo jeszcze jakie zarzuty usłyszy kobieta. To dlatego, że sekcja zwłok wykazała, że noworodek urodził się żywy.

To śledztwo jest ukierunkowane na artykuł 149, czyli zabójstwo dziecka przez matkę w okresie porodu i pod wpływem jego przebiegu. Natomiast po analizie materiału dowodowego, który zgromadziliśmy, poważnie rozważałem możliwość postawienia zarzutu z artykułu 148 paragraf 1 Kodeksu Karnego, czyli zabójstwa człowieka — przekazał nam Ignasiak. 

Za zabójstwo grozi dożywocie. Kobiety nie udało się jeszcze przesłuchać. Jest od wczoraj w szpitalu, jej stan jest stabilny. Czynności śledczych z udziałem matki mają odbyć się jeszcze dzisiaj.

Czytaj też: Porwanie z kawiarni na Ochocie. Tymczasowy areszt dla czterech mężczyzn

Źródło:

RDC

Autor:

Cyryl Skiba/DJ