SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Zalesie Górne. 11-latek utknął pod wodą na basenie. Jest akt oskarżenia

fot. FB Planeta Zalesie

Są zarzuty i akt oskarżenia wobec zarządcy parku wodnego w Zalesiu Górnym koło Piaseczna. W sierpniu ubiegłego roku doszło tam do dramatycznej sytuacji. 11-letni chłopiec utknął pod wodą na ponad dwie minuty.

W czasie tej kąpieli utknęła noga w przewodzie, którym dostarczana była woda bądź odpływała. To był taki przewód grawitacyjny. Czy ta noga została przez niego tam włożona, czy też wciągnięta, to oczywiście będzie przedmiotem postępowania – relacjonował wtedy Jarosław Sawicki z komendy powiatowej w Piasecznie.

Chłopiec po wypadku trafił do szpitala.

„Prokuratura Rejonowa w Piasecznie w dniu 9 czerwca 2021 r. skierowała do Sądu Rejonowego w Piasecznie akt oskarżenia przeciwko Rafałowi K. Ww. został oskarżony o to, że w dniu 22 sierpnia 2020 r. na terenie parku wodnego w Zalesiu Górnym jako dzierżawca i zarządca obiektu nie zabezpieczył go prawidłowo (sposób montażu oraz brak zabezpieczenia rury), przez co naraził osoby przebywające na terenie basenu na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu” – poinformowała nas Aleksandra Skrzyniarz, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Rafałowi K. zarzucono także posłużenie się podrobionym dokumentem inwentaryzacji powykonawczej w PINB w Piasecznie. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Czytaj też:

Zalesie Górne k. Piaseczna. 11-latek utknął pod wodą na dwie minuty

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone