SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zakażona koronawirusem wyszła do warzywniaka. Została aresztowana

fot. Wikimedia Commons

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali kobietę podejrzaną o narażenie innej osoby na zakażenie chorobą zagrażającą jej życiu. 52-latka zlekceważyła obowiązek izolacji domowej i będąc chora na koronawirusa wyszła po zakupy do warzywniaka – powiedział w poniedziałek asp. szt. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Jak poinformował asp. szt. Mariusz Mrozek, do zdarzenia doszło w piątek, 29 maja. Kobieta będąc chorą na koronawirusa poszła po zakupy do jednego z warzywniaków. – Wracając, bez maseczki na twarzy, przed wejściem do budynku kobieta natknęła się na policyjny patrol kontrolujący osoby będące na kwarantannie i w izolacji domowej – przekazał Mrozek.

Udawała sąsiadkę

Policjant ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego poprzez domofon próbował skontaktować się z jedną z takich osób. Nikt nie podnosił słuchawki, więc funkcjonariusz spytał 52-latki czy jest może jej sąsiadką i czy nie wie, co się z nią dzieje – tłumaczył.

Wskazał, że kobieta odpowiedziała, że zna osobę, o którą pyta policjant, i że nie odbiera, bo „pewnie się kąpie”. – Policjanta zaintrygowała ta odpowiedź, więc poprosił 52-latkę o okazanie dokumentu tożsamości. Wtedy usłyszał „no dobra, macie mnie” – powiedział Mariusz Mrozek.

Nawet do 5 lat więzienia

Kobieta została zatrzymana. – Zachowanie kobiety to przykład skrajnej nieodpowiedzialności i lekceważenia obowiązujących zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii. 52-latka z uwagi na potwierdzonego koronawirusa do czasu całkowitego wyzdrowienia objęta była izolacją domową – zaznaczył policjant.

Podał również, że kobieta usłyszała zarzut narażenia osoby na zakażenie chorobą zagrażającą jej zdrowiu i życiu. Decyzją sądu została tymczasowo aresztowana do 28 czerwca. Za zarzucany jej czyn grozi do pięciu lat więzienia.

Policjant, który miał kontakt z 52-latką wprost z interwencji trafił na przymusową kwarantannę – dodał.

Czytaj też: Koronawirus w Warszawie. Zakażona urzędniczka bemowskiego ratusza

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone