SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

XIII edycja Jarmarku Tumskiego. Pamiątkowe monety i koncerty

fot. RDC

Ponad stu wystawców z całego kraju, do tego koncerty i okolicznościowa moneta. Jutro w południe rozpocznie się 13. edycja Jarmarku Tumskiego. Na głównym deptaku Płocka pojawią się kramy z antykami, ale także współczesne wyroby rękodzieła artystycznego, biżuteria i wyroby regionalne. Jak zawsze z okazji Jarmarku zostanie wydana okolicznościowa moneta – mówi Radosław Malinowski z Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Monetę będzie można kupić na stoisku przy Muzeum Mazowieckim.

Tym razem będzie to trojak Zygmunta III Wazy z 1621 roku, i jak zwykle moneta będzie limitowana. Będzie to oficjalna pamiątka 13. już jarmarku tumskiego. Historię tej monety będzie można poznać dzięki certyfikatowi, monetę będzie można nabyć drogą kupna – zaznacza Malinowski.

Wśród zapowiadanych atrakcji są także dwie imprezy muzyczne. W sobotę od godz. 17.00 zagoszczą cygańskie rytmy. – Tradycyjnie Międzynarodowy Festiwal Romów Romani Rad – Cygańska Noc wystąpią zespoły z Ukrainy. Poprowadzi Zofia Czaplicka – informuje.

W niedzielę od 16.00 koncert Kapeli ze Wsi Warszawa. Imprezy muzyczne odbędą się na Bulwarach Wiślanych im. Górnickiego. Jarmark potrwa do niedzieli. Część wystawienniczo – handlowa będzie otwarta do godz. 16.00. Na czas trwania imprezy zawieszone zostają opłaty w Strefie Płatnego Parkowania.

Czytaj też:

Płock. Trwa pogrzeb tragicznie zmarłego starosty Mariusza Bieńka

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone