SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wystawa „Gry i Zabawki”. „Gry z przesłaniem jako nośnik idei”

Piotr Zubek i Magda Kardasz/fot. RDC

Uczą i bawią. Są ze świata analogowego i wirtualnego. Są pretekstem do spędzenia rodzinnego czasu. W Miejscu Projektów Zachęty wystawa „Gry i zabawki”.

Możemy obejrzeć prace młodych polskich twórców a opowiadała o nich w Poranku RDC jej kuratorka, Magda Kardasz. – Rzuciło mi się w oczy, że wielu projektantów w ostatnich latach, lub wcześniej, używa tej strategii gry. Projektuje gry, które mają jakieś drugie dno czy przesłanie. Używają gry karcianej czy towarzyskiej, jako nośnika jakiejś swojej idei. Kilka jest tu obiektów, które służą sportowi i rekreacji dzieci i młodzieży. Pomyślałam, że latem, taka wystawa będzie miała sens – tłumaczy.

Rozwijające propozycje dla młodzieży

Jak są najciekawsze propozycje? – Projekt Aleksandry Badury, o nazwie „Szwendam się”. Aplikacja mobilna ma zachęcić dzieci, do większej samodzielności i decyzyjności co zapewnia potem szczęście w życiu dorosłym. Jest taka gra, która nazywa się „Rodzinne pogaduchy”, która ma wzmacniać więzy rodzinne, być może osłabione zbyt dużą ilością pracy, zbyt małą ilością wolnego czasu w ciągu roku. Gra „Hangul”, która uczy alfabetu koreańskiego, która może być atrakcją dla wielu młodych ludzi – podkreśla.

Miejsce Projektów Zachęty znajduje się przy ul. Gałczyńskiego 3 w Warszawie.

Wystawa Gry i zabawki będzie czynna do 9 października.

Posłuchaj całej audycji: Poranek RDC: wystawa „Gry i zabawki” w Zachęcie

Czytaj też:  Rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich na Mazowszu tylko do jutra

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone