SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ratusz: nowe rondo Dmowskiego będzie gotowe za pół roku

fot. ZDM

Naziemne przejścia dla pieszych, przebudowane przystanki tramwajowe i znacznie więcej zieleni – to główne zmiany, jakie czekają warszawskie rondo Dmowskiego w centrum stolicy. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą prac. „Już za 6 miesięcy rondo Dmowskiego będzie wyglądało inaczej” – przekazał w mediach społecznościowych prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

„Te wszystkie utrudnienia dla matek z dziećmi, dla osób z niepełnosprawnościami, dla rowerzystów zostaną usunięte. Będzie można po prostu przejść po zwykłym przejściu drogowym. Przystanki tramwajowe będą do tego dostosowane. Będą również specjalne przejazdy dla rowerzystów. No i zasadzimy mnóstwo zieleni na samym rondzie” – podał prezydent stolicy.

Umowę z firmą Balzola Polska, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu, podpisał Zarząd Dróg Miejskich. Przebudowa będzie kosztowała miasto 11 mln 42 tysiące złotych.

„Bardzo się z tego cieszę, to część tej przemiany, jaką właśnie zaczynamy w samym centrum miasta. Rondo Dmowskiego jest tego przykładem jak łatwiej się poruszać i jak udostępniamy centrum Warszawy wszystkim warszawiankom i warszawiakom” – zaznaczył prezydent.

Wokół ronda Dmowskiego powstaną cztery przejścia dla pieszych z azylami między jezdniami. Powstaną też przejazdy rowerowe, które połączą oddzielone odcinki trasy rowerowej wzdłuż ul. Marszałkowskiej. Na rondzie i wokół niego zostanie posadzone ponad 20 tysięcy roślin. Nowe drzewa (platany, dęby i lipy) pojawią się między innymi na wyspie ronda i na wysepkach przy przystankach tramwajowych.

Czytaj też:

Rondo Dmowskiego po nowemu. Wyłoniono wykonawcę prac

Przetarg na przebudowę Alei Jerozolimskich unieważniony

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone