SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Targówek. Jest śledztwo ws. porzucenia noworodka na działce

fot. Lukas Plewnia/CC-BY 2.0

Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku przestępstwa usiłowania dzieciobójstwa – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Północ, prok. Marcin Saduś. Chodzi o sprawę porzucenia noworodka na terenie ogródków działkowych przy ulicy Głębockiej w Warszawie. Dziecko przeżyło, znalazł je bezdomny.

Czyn taki zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5 – wyjaśnił prokurator Saduś. Dodał, że śledczy próbują dotrzeć do świadków, którzy mogą mieć wiedzę na temat matki, ciąży i porodu. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ.

To może być matka

Jerzy Jabraszko z referatu prasowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy poinformował, że w czwartek około godz. 17.00 funkcjonariusze patrolujący Pragę-Północ zauważyli osoby próbujące spożywać alkohol przy ul. Ząbkowskiej. – Wśród nich była kobieta, której zachowanie wzbudziło ich podejrzenia – powiedział.

Wyjaśnił, że podczas interwencji 36-latka z grymasem bólu siedziała na betonowym postumencie. – Uskarżała się na ból brzucha, ledwo wstała, właściwie nie mogła się samodzielnie poruszać, a po próbie przejścia kilku kroków, zaczęła dosyć intensywnie krwawić – mówił Jabraszko.

Kobieta powiedziała po chwili, że musi dostać się na działki przy ul. Głębockiej. Strażnicy skojarzyli to z otrzymaną wcześniej informacją o znalezieniu tam noworodka. Wezwali pogotowie oraz policję, która potwierdziła ich podejrzenia. – Kobieta została przewieziona do szpitala. Dalsze czynności prowadziła już policja – dodał Jabraszko.

Dziecko na działce

Policjanci dowiedzieli się, że na działkach przy ul. Głębockiej zostało znalezione małe dziecko w czwartek ok. godz. 11.35. Okazało się, że to dziewczynka, która najprawdopodobniej urodziła się tego samego dnia. – Dziecko zostało przewiezione do szpitala, gdzie jest pod opieką lekarzy. Najważniejsze, że dziewczynka przeżyła – powiedziała rzecznik praskiej policji podkom. Paulina Onyszko. Dodała, że noworodek jest „ogrzewany” i jego stan jest stabilny.

Czytaj też:

Noworodek znaleziony na działkach. Zatrzymano 36-latkę

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone