SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zmiany w ruchu na Bemowie i Ursynowie podczas weekendu

fot. ZDM

W piątek ok. godz. 22.00 wykonawca odcinka metra zmienił organizację ruchu na ul. Górczewskiej przy ratuszu Bemowa. W weekend będą trwały prace przy asfaltowaniu jezdni ul. Płaskowickiej. Będą zmiany w ruchu i kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej.

Na granicy Bemowa i Woli trwa budowa kolejnych stacji metra. Tarcza TBM Krystyna zakończyła już swoje prace na zachodnim odcinku, gdzie pokonała trasę z komory startowej do stacji „Księcia Janusza”. Tarcza TBM Elisabetta jest już na stacji C05 „Ulrychów”. Na budowie stacji C04 „Powstańców Śląskich” przy ratuszu dzielnicy Bemowo trwa m.in. budowa przejść podziemnych i wyjść.

Wykonawca stacji „Powstańców Śląskich” chce w najbliższym czasie rozpocząć budowę m.in. wyjść z przyszłej stacji przy kościele i w narożniku skrzyżowania Górczewskiej z Powstańców Śląskich. Z tego powodu konieczne będzie wprowadzenie zmian w organizacji ruchu, by kierowcy omijali plac budowy. W piątek ok. godz. 22.00 wyłączona z ruchu została północna jezdnia ul. Górczewskiej na odcinku od ul. Konarskiego do Powstańców Śląskich. Kierowcy jadący w obydwu kierunkach zostaną skierowani na jezdnię południową, na której będzie po jednym pasie dla kierowców indywidualnych i po jednym dla autobusów komunikacji miejskiej, taksówek, pojazdów MTON i motocykli. Na skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich utrzymane będą wszystkie relacje.

Po północnej stronie ul. Górczewskiej, wzdłuż placu budowy, będą chodnik i droga dla rowerów. Rowerzyści zyskają przejazd przez ul. Powstańców Śląskich po północnej stronie skrzyżowania z Górczewską.

Asfaltowanie ul. Płaskowickiej

Wykonawca ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy zaplanował na najbliższy weekend układanie ostatniej warstwy asfaltu na jezdniach ul. Płaskowickiej. Prace zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszym, od piątku od ok. godz. 18.00 wyłączone z ruchu jest skrzyżowanie ulic Płaskowickiej, Dereniowej i Stryjeńskich. Już na skrzyżowaniach z ul. Pileckiego i z al. KEN nie będzie można pojechać ul. Płaskowickiej w kierunku Stryjeńskich. Także na skrzyżowaniu ulic Pileckiego i Gandhi trzeba będzie skręcić w lewo na objazd. Objazdy zamkniętego odcinka będą prowadziły ulicami Gandhi, Pileckiego i al. KEN.

Prace u zbiegu ulic Płaskowickiej, Dereniowej i Stryjeńskich potrwają do soboty do ok. godz. 14.00. Następnie rondo zostanie przywrócone do ruchu, a ok. godz. 15.00 roboty przeniosą się na skrzyżowanie ulic Płaskowickiej i Pileckiego. Ulica Płaskowickiej będzie wyłączona z ruchu już na wysokości skrzyżowania z ul. Roentgena – dalej możliwy będzie tylko dojazd do osiedla Kazury (dojazd do osiedla Hirszfelda będzie możliwy ul. Płaskowickiej od strony ronda Stryjeńskich). Objazd zamkniętego odcinka będzie poprowadzony ulicami: Roentgena – Pileckiego – Gandhi – Dereniowa.

Przez cały weekend (od piątku od godz. 18.00 do poniedziałkowego poranka) autobusy linii 192 będą kursowały al. KEN. Autobusy linii 503 pojadą ulicami Cynamonową i Płaskowickiej do przystanku Natolin Płn. 02, skąd wrócą ul. Płaskowickiej i al. KEN, a autobusy linii 504 i nocnej N34 zostaną skierowane na objazd ulicami: Gandhi – al. KEN – Belgradzka.

Dodatkowo, w drugim etapie prac, od soboty od godz. 13.00 do poniedziałkowego poranka autobusy linii 179 i 185 będą jeździły ulicami Roentgena – Pileckiego – Gandhi. Natomiast autobusy linii 195 dojadą ul. Ciszewskiego do przystanku Ursynów Płd. 06.

W poniedziałek, 7 grudnia, ok. godz. 5.00 wykonawca obwodnicy planuje uruchomić obydwie jezdnie ul. Płaskowickiej na odcinku pomiędzy ul. Gandhi a Stryjeńskich. Otwarte zostanie także skrzyżowanie ulic Płaskowickiej i Gandhi (z tej ostatniej na razie będzie można tylko skręcić w prawo, w kierunku Puławskiej).

Wodociągowcy na Chełmskiej

Od soboty, 5 grudnia, ok. godz. 5.00 do niedzieli, 6 grudnia, do ok. 23.30 na ul. Chełmskiej przy skrzyżowaniu z Czerniakowską będą pracowali wodociągowcy. W tym czasie nie będzie możliwości skrętu z ul. Czerniakowskiej w ul. Chełmską. Ruch na ul. Chełmskiej, pomiędzy ul. Czerską a Czerniakowską, będzie się odbywał tylko w kierunku ul. Czerniakowskiej. Objazd w przeciwnym kierunku będzie możliwy ulicami Gagarina lub van Beethovena.

Autobusy linii 141 w kierunku krańca P+R Al. Krakowska pojadą ulicami: Czerniakowska – van Beethovena – Bobrowiecka. Autobusy linii nocnych N31 i N81 będą kursowały ul. Belwederską.

Czytaj też:

Warszawa podsumowuje sezon veturilo. Ponad 3 miliony wypożyczeń

Warszawa. ZTM ws. kontroli ITD: jesteśmy oskarżani o to, na co nie mamy wpływu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone