SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Kawiarnia prowadzona przez osoby niepełnosprawne w Siedlcach

fot. Fundacja Leny Grochowskiej

Cztery osoby niepełnosprawne intelektualnie tworzą Cafe Fryderyk. Dzięki temu mogą sprawdzić swoje umiejętności, mieć kontakt z ludźmi i przede wszystkim – zarabiać. To nowe miejsce na mapie Siedlec, które stworzyła Fundacja Leny Grochowskiej znana ze wspierania niepełnosprawnych. 

Chcieliśmy pokazać szerszemu odbiorcy, że osoby niepełnosprawne potrafią normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Chcemy w ten sposób łamać stereotypy i pokazywać, że to są pełnoprawni pracownicy – mówi dyrektor Cafe Fryderyk Aneta Żochowska.

Z kolei wiceprezydent Siedlec Robert Szczepanik zapewnia, że miasto wspiera pomysł całym sercem. – Jesteśmy otwarci i w miarę możliwości chcielibyśmy wspierać tę i podobne inicjatywy zatrudniania i aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, żeby nie czuły się wyobcowane i były traktowane normalnie – podkreśla Szczepanik.

Kolejne dzieło fundacji

Na miejscu można wypić kawę czy domową lemoniadę, a także zjeść ciasto i lody rzemieślnicze. Kawiarnia mieści się przy ul. Brzeskiej 134. Dodatkowo co czwartek będzie otwarta scena, na której będą mogli prezentować się mieszkańcy Siedlec i okolic.

To kolejne dzieło Fundacji Leny Grochowskiej, która od dwóch lat prowadzi pracownie rękodzielnicze zatrudniające niepełnosprawnych. Rodzice i goście kawiarni są zachwyceni pomysłem.

Kawiarnia zatrudnia cztery osoby niepełnosprawne intelektualnie i dwóch opiekunów. Cafe Fryderyk można odwiedzić codziennie.

Czytaj też:

„Nie zgub mnie!”. Ruszyła kampania pomocy dla seniorów

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone