SŁUCHAJ ONLINE
MENU

W Łazienkach startują Koncerty Chopinowskie. W tym roku online

fot. UM Warszawa

Tegoroczna edycja Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich rozpoczyna się w niedzielę 16 maja. Podobnie jak w ubiegłym roku, recitali najwybitniejszych polskich i zagranicznych pianistów będzie można posłuchać co tydzień w internecie.

Sukces ubiegłorocznych, wirtualnych Koncertów Chopinowskich oraz trwające ograniczenia epidemiczne skłoniły organizatorów do kontynuowania wydarzenia w formie online.

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich to tradycja, która trwa już od 1959 roku. Na koncerty przed pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich trzeba jeszcze poczekać. Tymczasem zapraszam do słuchania ich, podobnie jak w ubiegłym roku, w trybie online, za pośrednictwem strony internetowej – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Recitale, których będzie można posłuchać na stronie internetowej Muzeum, będą miały swoją premierę w każdą niedzielę o godz. 12.00, począwszy od 16 maja 2021 r. Zabrzmią utwory Fryderyka Chopina w wykonaniu znanych polskich i zagranicznych pianistów, których występy zarejestrowane zostały w wyjątkowym wnętrzu Sali Balowej w Pałacu na Wyspie.

Głośniki w Łazienkach

Dodatkowo Koncertów Chopinowskich będzie można posłuchać w łazienkowskich ogrodach. W każdą niedzielę w południe muzyka polskiego kompozytora popłynie z głośników ustawionych w głównych punktach Łazienek Królewskich. Jeżeli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, Koncerty Chopinowskie, już jako wydarzenie na żywo, powrócą pod Pomnik Chopina.

Program 62. sezonu Koncertów Chopinowskich

16 maja – Kevin Kenner (USA)
23 maja – Łukasz Byrdy
30 maja – Aleksandra Hortensja Dąbek

6 czerwca – Mateusz Tomica
13 czerwca – Viet Trung Nguyen (Wietnam/Polska)
20 czerwca – Maciej Wota
27 czerwca – Edward Wolanin

4 lipca – Mateusz Krzyżowski

Czytaj też: Warszawiacy o luzowaniu obostrzeń: Czekaliśmy z utęsknieniem 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone