SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Strajk fizjoterapeutów w szpitalu w Otwocku. „Pozostaliśmy z boku”

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Adama Grucy/Facebook

Protest fizjoterapeutów z Otwocka. Medycy od kilku miesięcy domagają się poprawy wynagrodzeń i warunków pracy. W czwartek do pracy przyszli w czarnych koszulkach i prowadzili strajk włoski.

Jak tłumaczyła przedstawicielka związkowców Edyta Urbaniak, dyrekcja szpitala przestała rozmawiać z fizjoterapeutami, gdy udało się dojść do porozumienia z ortopedami, którzy też protestowali.

My pozostaliśmy z boku. Domagamy się podniesienia pensji, traktowania zawodu fizjoterapeuty tak, jak to wynika z naszej pracy włożonej w przywracanie pacjenta do zdrowia. Uważamy, że nasza praca jest tak samo ważna, jak lekarska w procesie zdrowienia pacjenta – mówiła.

Dlatego w czwartek w szpitalu był protest.

Będziemy w czarnych koszulkach, ośrodki będą oplakatowane, wspierają nas oddziały terenowe Związku Zawodowego Fizjoterapii w całej Polsce. Co prawda dostaliśmy informację, że zostajemy zaproszeni w przyszłym tygodniu na rozmowy do pana dyrektora, natomiast przez ten cały czas nie uzyskaliśmy żadnych zapewnień o tym, że nasze postulaty będą do spełnienia – wyjaśniała.

Na razie czekamy na wprowadzenie w życie warunków, które są umieszczone w ustawie – tłumaczyła dyrektor szpitala prof. Jarosława Czubaka. – W tej chwili przygotowujemy się do przygotowania tych nowych danych i po tym, tak jak obiecywałem pracownikom, po prostu w dalszym ciągu będziemy regulacje prowadzili dla wszystkich grup pracowniczych, nie tylko dla fizjoterapeutów. Ja jestem przygotowany teraz na spotkanie, bo to chwile potrwa, zanim ułożymy te nowe wartości płacowe zgodnie z wymogami ustawy i w przyszłym tygodniu mamy spotkanie z fizjoterapeutami – mówiła.

W szpitalu klinicznym w Otwocku pracuje 36 fizjoterapeutów.

Czytaj też:

Siedlce. Pracownicy jedynego miejskiego żłobka żądają podwyżek

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone