SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kompromis w Otwocku. Większość ortopedów zostaje w szpitalu

Kompromis w Szpitalu Klinicznym w Otwocku/fot. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Adama Grucy/Facebook

Większość ortopedów zostaje w Szpitalu Klinicznym w Otwocku. Związkowcom udało się dojść do porozumienia z władzami lecznicy. Jak informowaliśmy, 43 z 65 medyków złożyło wypowiedzenia.

Wypracowaliśmy kompromis, jeżeli chodzi o nasze postulaty – mówi przedstawiciel związkowców Filip Kucharczyk. – W końcowym etapie tych rozmów usatysfakcjonował większość lekarzy biorących udział w sporze. Część tych postulatów płacowych – nie w założeniu pierwotnym, który wysunął związek, ale na drodze kompromisu z dyrekcją – udało się zrealizować. Liczymy na to, że dyrekcja dotrzyma tych porozumień. Zawarliśmy takie formalne porozumienie na piśmie – tłumaczy.

Jak informuje Kucharczyk, większość lekarzy przystała na kompromis.

Lekarze, którzy złożyli wypowiedzenia, w przeważającej większości je wycofali, zostali w pracy. Część lekarzy, mimo zakończenia sporu, zdecydowała się jednak ze szpitala odejść – mówi.

Udało się dojść do kompromisu – potwierdza dyrektor placówki prof. Jarosław Czubak. – Porozumieliśmy się w kwestii tego, na jakich zasadach lekarze mogą być przywróceni do pracy na zasadach poprzednio obowiązujących, z uwzględnieniem oczywiście tych warunków płacowych, które nastąpią w najbliższych miesiącach również po wejściu w życie regulacji, które narzuca ustawa – wyjaśnia.

Poza lekarzami, w sporze z władzami szpitala są fizjoterapeuci. Jutro mają protestować przed placówką.

Czytaj też:

WUM przeszkoli 400 ukraińskich lekarzy m.in. z medycyny ratunkowej

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone