SŁUCHAJ ONLINE
MENU

W Warszawie zatrzymano fałszywego policjanta. Chciał oszukać 91-latka

Interwencja policji/Zdjęcie ilustracyjne/fot. Mazowiecka Policja

Stołeczni policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwa metodą „na policjanta”. Mężczyzna wpadł w momencie, kiedy przyszedł odebrać pieniądze od pokrzywdzonego – powiedział w piątek podkom. Piotr Świstak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Jak poinformował podkom. Piotr Świstak, w połowie lutego do 91-letniego mieszkańca Warszawy zatelefonował mężczyzna podający się za policjanta.

Przekonywał go, że rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą i prosił, aby mu w tym pomóc. Ta pomoc miała polegać na przekazaniu gotówki. Jak wyjaśniał swojemu rozmówcy, dzięki temu policjanci będą mogli zatrzymać prawdziwych przestępców oszukujących starsze osoby – tłumaczył policjant.

Wskazał, że poszkodowany uwierzył 34-latkowi i postanowił mu przekazać 25 tys. złotych. 34-letni mężczyzna nie wiedział jednak, że od jakiegoś czasu był obserwowany przez policjantów. – Gdy funkcjonariusze pozyskali informację, że starszy mężczyzna padł ofiarą oszusta, wkroczyli do akcji. 34-latek wpadł w momencie, kiedy przyszedł po pieniądze – dodał podkomisarz.

Policjanci nadal pracowali nad tą sprawą i gromadzili materiał dowodowy. Śledczy udowodnili 34-latkowi inne oszustwa, do których doszło na terenie Warszawy. Wówczas pokrzywdzeni utracili swoje oszczędności. Od jednego z pokrzywdzonych wyłudził ponad 78 tysięcy złotych – podkreślił.

Zatrzymanemu 34-latkowi przedstawiono w prokuraturze trzy zarzuty oszustwa. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Mężczyźnie może grozić do 5 lat więzienia.

Czytaj też: Miał przekazać gotówkę fałszywemu policjantowi. Oszust zatrzymany

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone