SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Śmigłowiec wpadł do Wisły. Policja: ranni to instruktor i kursantka

Wypadek śmigłowca w Sadach/fot. PAP/Leszek Szymański

W czwartek po południu śmigłowiec wpadł do Wisły w miejscowości Sady w powiecie nowodworskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że maszyną lecieli pochodzący z województwa kujawsko-pomorskiego 25-letni instruktor i młoda kursantka – poinformowała rzecznik policji w Nowym Dworze Mazowieckim st. asp. Joanna Wielocha. Oboje w stanie ciężkim trafili do szpitala.

Przed 14:00 do dyżurnego nowodworskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem śmigłowca (…) Było to na Wiśle, w miejscowości Sady w gminie Czosnów – relacjonowała w rozmowie z Radiem dla Ciebie Joanna Wielocha z nowodworskiej policji.

Policjantka dodała, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż śmigłowcem lecieli młoda kobieta i 25-letni mężczyzna pochodzący z województwa kujawsko-pomorskiego. – Prawdopodobnie on był instruktorem, a ona kursantką – podała.

Do rzeki, na wysokości ulicy Promiennej w Sadach wpadł lekki śmigłowiec Robinson R44. Jako pierwszy na miejsce dotarł patrol policji rzecznej, który wyłowił rannych – mężczyznę i kobietę. Następnie poszkodowanych zabrało pogotowie. Obydwoje są w stanie ciężkim, mają potłuczenia i złamania. – Mężczyzna został zawieziony karetką do szpitala. Po kobietę z kolei przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe – powiedział Karol Kierzkowski z mazowieckiej straży pożarnej.

Paliwo nie wyciekło

Mamy potwierdzone, że w środku maszyny oprócz tych dwóch osób nikogo więcej nie było. Na szczęście na razie nie widać, aby wyciekało z niej paliwo lotnicze. Prewencyjnie będziemy jednak rozkładać zapory, które będą miały za zadanie ewentualne ograniczanie jakichś wycieków – dodał Kierzkowski.

Krótko przed godziną 22:00 straż pożarna wyciągnęła na brzeg wrak śmigłowca – poinformował w czwartek wieczorem Kierzkowski. Dodał, że maszyna została wyciągnięta na brzeg za pomocą lin i specjalnej ładowarki. Na miejscu wypadku pracowali technicy i prokurator.


Wyświetl większą mapę
Czytaj też:

Wypadek awionetki w powiecie płońskim. Znamy wstępne przyczyny

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone