SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Składowisko odpadów w Milanowie kołó Grójca. Zarzuty dla 51-latka

Toksyczne odpady/zdjęcie ilustracyjne/fot. mazowiecka.policja.gov.pl

Są zarzuty w sprawie nielegalnego składowiska toksycznych odpadów w Milanowie koło Chynowa w powiecie grójeckim. Usłyszał je 51-letni mieszkaniec Warszawy, który wynajmował posesję. Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska znaleźli na niej ponad 500 beczek z chemikaliami.

Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia – mówi Agnieszka Wójcik, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. – Zarzuty dotyczyły przewożenia i składowania niebezpiecznych odpadów w nielegalny sposób – dodaje.

Właściciel posesji twierdzi, że o składowaniu niebezpiecznych substancji nic nie wiedział – tłumaczy rzeczniczka. – To jest z naszej strony jednocześnie apel do osób, które wynajmują magazyny, budynki bądź posesje – aby zwracały uwagę komu wynajmują swoje mienie i jednocześnie sprawdzały, co tam będzie przetrzymywane. Może się okazać, że osoba, która jest właścicielem posesji, będzie ponosiła koszty utylizacji czy też zabezpieczenia danych środków chemicznych – wyjaśnia.

W Milanowie koło Chynowa w powiecie grójeckim inspektorzy WIOŚ odkryli ponad 500 beczek z toksycznymi substancjami: prawie sto beczek o pojemności 1000 litrów i prawie 450 pojemników 200-litrowych. Wszystkie były wypełnione płynnymi i półpłynnymi substancjami. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że są to prawdopodobnie rozpuszczalniki – mówi Milena Nowakowska, rzecznik WIOŚ. – Będą jeszcze dalsze badania. Planowane są na 16 września. Wtedy będzie pobrana większa liczba prób po to, aby stwierdzić dokładnie jakie to są substancje i jak bardzo mogą zagrażać środowisku. Wstępnie – są to substancje niebezpieczne, które nie powinny przedostać się do środowiska – dodaje.

Inspektorzy beczki odkryli na prywatnej działce. Nielegalne odpady stały na drewnianych paletach w hali.

Czytaj też: Milanów w pow. grójeckim. Ponad 500 beczek z chemikaliami

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone