SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Policja zapowiada mandaty dla nieostrożnych rowerzystów

Więcej mandatów w Siedlcach dla rowerzystów/zdjęcie ilustracyjne/fot. Bractwo Rowerowe/Facebook

Coraz więcej wypadków z udziałem rowerzystów w Siedlcach. Policja zapowiada karanie mandatami kierowców jednośladów. Tylko w minionym tygodniu w mieście doszło do pięciu potrąceń cyklistów z powodu ich nieostrożności.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności. – Tylu rowerzystów nagminnie jeździ po chodnikach. Jeżdżą dość szybko, jeżdżą całymi grupami. Stwarzają niebezpieczeństwo dla osób starszych, dla matek prowadzących wózki z dziećmi. Rowerzyści bardzo często w nieostrożny sposób zjeżdżają ze ścieżek rowerowych lub chodników na jezdnię. Jeżeli chodzi o przejścia dla pieszych, to ten rower bezwzględnie się przeprowadza – mówi Radiu dla Ciebie rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji Agnieszka Świerczewska.

Ubiegłotygodniowe potrącenia miały miejsce właśnie z winy rowerzystów, którzy nagle zjechali na jezdnię lub wjechali na przejście dla pieszych. – Dużo potrąceń jest właśnie na przejściach dla pieszych. Kierowcy coraz bardziej zwracają uwagę na rowerzystów, jednak w momencie, gdy rower znajdzie się tuż przed maską samochodu, nie ma szansy na odpowiednią reakcję. Dlatego po raz kolejny zwracamy się z apelem, aby przed przejściem dla pieszych zejść z roweru – podkreśla rzeczniczka.

Więcej mandatów dla rowerzystów Siedlcach

Policjanci zapowiadają, że będą wystawiać mandaty. – Teraz te pouczenia będziemy zamieniać na mandaty. Rowerzyści muszą spodziewać się wysokich mandatów – ostrzega.

Zgodnie z taryfikatorem za przejeżdżanie po pasach grozi 100 zł mandatu, podobnie za jazdę chodnikiem. Z kolei jazda parami lub grupą i utrudnianie poruszania się innym uczestnikom ruchu może zostać ukarane mandatem do nawet 300 zł.

Czytaj też:

Dziś w Warszawie bezpłatne egzaminy na kartę rowerową

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone