SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Pies Ogi z Siedlec pomógł zatrzymać podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

Policyjny pies Ogi z Siedlec pomógł złapać podejrzanego o usiłowanie zabójstwa/fot. Policja Mazowiecka

Do tymczasowego aresztu trafił 30-latek, który w Siedlcach pobił i zranił nożem 49-letniego mężczyznę. Policjantów doprowadził do sprawcy policyjny pies, który najpierw znalazł nóż, a następnie wskazał miejsce, gdzie przebywał agresor.

Rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska poinformowała w piątek, że we wtorek ok. godz. 20:00 w Siedlcach oficer dyżurny został powiadomiony o leżącym na ulicy mężczyźnie, posiadającym widoczne obrażenia ciała.

Policjanci udzielili nieprzytomnemu i zakrwawionemu mężczyźnie przedmedycznej pomocy i wezwali karetkę pogotowia, która przewiozła rannego do szpitala, gdzie poddano go operacji ratującej życie – przekazała Kucharska.

Ogi podjął trop

Na miejsce wezwano też przewodnika z psem służbowym. Owczarek niemiecki Ogi podjął trop i po przejściu kilkudziesięciu metrów, pomiędzy blokami mieszkalnymi, znalazł nóż ze śladami krwi. Następnie czworonożny funkcjonariusz skierował się do bloków przy ul. Ściegiennego i doprowadził do drzwi jednej z klatek schodowych. Tam policjanci w jednym z mieszkań zatrzymali 30-latka, który był sprawcą napaści. Mężczyzna miał złamaną nogę. Policjanci wezwali pogotowie i sprawca trafił do szpitala.

W czwartek 30-latek usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. Przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, karą 25 lat więzienia, albo dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Siedlcach zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy.

Czytaj też:

Miał zaatakować nożem przechodnia. 30-latek z zarzutami

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone