SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Ruszyła kampania „Dodaj OFE”. Potrwa do końca lipca

fot. Pixabay

Ruszyła kampania Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych pod hasłem „Dodaj OFE”. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi, że jeszcze do końca lipca otwarte będzie okno transferowe. Dzięki temu osoby płacące całą składkę emerytalną do ZUS będą mogły zdecydować o przekazaniu jej części do OFE.

Kampania ma być w całości realizowana w internecie na stronie dodajofe.pl. Tam zainteresowani znajdą informacje dotyczące funduszy oraz okna transferowego.

Jak wyjaśnia Małgorzata Rusewicz, prezes Izby, w kampanii mają być wykorzystane kreacje graficzne i krótkie filmy.

ZUS czy ZUS i OFE?

W trwającym od 1 kwietnia do 31 lipca oknie transferowym, każdy pracujący i ubezpieczony może zmienić obecny podział swojej składki emerytalnej i zdecydować, gdzie jej część będzie trafiała. Mają wybór – tylko ZUS albo i ZUS, i OFE. Kto chce utrzymać dotychczasowy podział składki, nie musi podejmować żadnych działań.

Składka emerytalna wynosi obecnie 19,52 proc. wynagrodzenia. Jeśli ubezpieczony podejmie decyzję o przekazywaniu części składki do OFE, wówczas 12,22 proc. trafi na konto ZUS, 4,38 proc. na subkonto ZUS, a 2,92 proc. na rachunek w OFE.

Deklaracji o skierowaniu 2,92 proc. składki emerytalnej do OFE nie składają osoby, które mają do ukończenia powszechnego wieku emerytalnego 10 lub mniej lat. W przypadku tych osób w ramach tak zwanego „suwaka bezpieczeństwa” fundusze rozpoczynają stopniowy transfer środków z OFE do ZUS.

Składki osób wchodzących na rynek pracy, które nie złożą oświadczenia i nie zawrą umowy z OFE, z automatu trafią na subkonto w ZUS.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone