SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ruszyła budowa parkingu Park+Ride na Żeraniu, niedaleko stacji PKP

zdjęcie ilustracyjne/fot. Pxhere

Nowy parking Parkuj i Jedź powstaje w sąsiedztwie przystanku kolejowego Warszawa Żerań. Jeszcze w tym roku skorzystają z niego pierwsi kierowcy i rowerzyści.

W sąsiedztwie skrzyżowania ulicy Płochocińskiej z Marywilską powstaje właśnie nowy parking Parkuj i Jedź. Docelowo zaparkują tam 235 samochody oraz 126 rowery. Prace zgodnie z harmonogramem zakończą się jeszcze w tym roku.

Na budowie praca wre. Powoli widać już zarys dróg dojazdowych oraz przyszłych miejsc parkingowych. „Wykonano też m.in. kanalizację deszczową i rozsączającą, system nawadniania oraz przyłącza sanitarne do budynku obsługi, który jest w stanie surowym otwartym. Są także gotowe fundamenty pod wiatę rowerową z panelami fotowoltaicznymi oraz ukończono zabezpieczenie skarpy” – powiedział Tomasz Kunert, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

235 miejsc postojowych

Na jednopoziomowym parkingu będzie 235 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, w tym również przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Rowerzyści zostawią swoje jednoślady na 126 zadaszonych miejscach. Na miejscu będą też punkty ładowania samochodów i rowerów elektrycznych. Wytyczona zostanie też strefa Kiss and Ride, w której można się zatrzymać, aby podwieźć pasażera do komunikacji miejskiej.

Naokoło parkingu będzie dużo zieleni. Wzdłuż ogrodzenia od strony ulicy Marywilskiej oraz w pasach pomiędzy miejscami parkingowymi zostaną posadzone drzewa i krzewy. Roślinność będzie też wkomponowana w ogrodzenie parkingu. „Od strony zachodniej zaprojektowano 170-metrowy żywopłot, który odizoluje teren od ruchu kolejowego” – zaznaczył Kunert. Na parkingu będą wykorzystywane odnawialne źródła energii.

Projekt budowy P+R w Warszawie jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Wpisuje się on w cele Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego 2014-2020+.

Czytaj też:

Lot wstrzymał połączenia do Izraela. „Powrót zależny od rozwoju sytuacji”

Zmiana lokalizacji fotoradarów na moście Poniatowskiego?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone