SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Reprywatyzacja: H. Gronkiewicz-Waltz nie stawiła się na rozprawie

fot. Wikimedia Commons

Była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz miała w czwartek zeznawać w sprawie sporu między Jackiem Wojciechowiczem a Janem Śpiewakiem. Nie pojawiła się jednak w sądzie i złożyła usprawiedliwienie nieobecności. Rozprawa rozpoczęła się o 10.30.

Zeznania Gronkiewicz-Waltz mogły być jej pierwszymi w temacie afery reprywatyzacyjnej. Kilkukrotnie – również jako świadka – wzywała ją na przesłuchania komisja weryfikacyjna. Była prezydent stolicy nie stawiła się na nich jednak ani razu, a sąd później uchylił wszystkie nałożone na nią za to kary. Nie pojawiła się również na czwartkowej rozprawie.

Hannę Gronkiewicz-Waltz zatrzymały inne obowiązki – sędzia Eliza Kurkowska odczytała usprawiedliwienie. – Wymagana jest moja obecność na Radzie Naukowej Instytutu Nauk Prawno-Administracyjnych – głosi fragment.

Jacek Wojciechowicz pozwał Jana Śpiewaka za jego publiczne wypowiedzi. Aktywista miał sugerować w nich, że były wiceprezydent Warszawy stracił swoje stanowisko w 2016 roku wskutek wybuchu afery reprywatyzacyjnej.

Wojciechowicz zaprzecza. Odwołując go z funkcji swojego zastępcy Hanna Gronkiewicz-Waltz mówiła, że jest niezadowolona z jego wyników w obszarze inwestycji miejskich, którymi Wojciechowicz zajmował się w ratuszu.

Rozprawa w Sądzie Okręgowym w Warszawie rozpoczęła się o 10.30.

Czytaj też:

Hanna Gronkiewicz-Waltz: komisja weryfikacyjna wprowadza w błąd

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone