SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Rozbój na Mokotowie. Ofierze pomógł kierowca z Gruzji

fot. mokotow.policja.waw.pl

Mokotowscy policjanci zatrzymali 24- i 45-latka podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyźni chcieli wyłudzić pieniądze od 20-letniego przechodnia. Według zeznań świadków, ogłuszyli go, a później zaczęli kopać. W obronie poszkodowanego stanął obywatel Gruzji przejeżdżający ulicą.

Jak ustalili policjanci, około 17:30 20-latek wracał aleją Niepodległości od swojego brata. Miał przy sobie portfel z emblematem w postaci flagi Wielkiej Brytanii oraz saszetkę tzw. nerkę. W pewnym momencie na drodze stanęło mu dwóch mężczyzn. Od początku byli agresywni, pytali, czy ma pieniądze. Chwilę po tym pokrzywdzony został uderzony od tyłu w głowę i stracił przytomność.

Ocknął się, kiedy jeden z nich siedział na nim dosłownie z nożyczkami w ręku i kazał mu oddać pieniądze, bo jeśli nie, to obetnie mu ucho. Jednocześnie też faktycznie zranił go w ucho – mówi Robert Koniuszy z komendy rejonowej policji.

Pomógł przejeżdżający kierowca

20-latkowi pomógł przejeżdżający tamtędy kierowcy opla astry – obywatel Gruzji. – Ci dwaj napastnicy od razu ruszyli w jego stronę, żeby też go pobić, ale mężczyzna był krzepkiej budowy ciała, szybko obezwładnił jednego i drugiego, podniósł pokrzywdzonego z chodnika, wręczył mu bluzę i buty, które już mu też napastnicy zdjęli i pomógł mu się oddalić. Następnie wsiadł do samochodu i odjechał – relacjonuje policjant.

Chwilę później na miejscu pojawili się policjanci wezwani przez świadków zajścia. Przy jednym z mężczyzn funkcjonariusze znaleźli m.in. portfel z dokumentami obywatela Gruzji. Jego wizerunek pasował do rysopisu mężczyzny, który stanął w obronie zaatakowanego 20-latka.

Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi, mieli po około 3 promile alkoholu w organizmie. Policja ustala teraz miejsce pobytu Gruzina, żeby zebrać zeznania.

Na wniosek policjantów i prokuratora mokotowski sąd zastosował wobec agresywnych mężczyzn trzymiesięczne areszty. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Czytaj też:

Bemowo. Miał zaatakować kobietę ostrym narzędziem. Usłyszał zarzuty

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone