SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Remonty dróg i imprezy biegowe. Weekendowe utrudnienia na stołecznych ulicach

fot. ZDM

Kolejny weekend z utrudnieniami na warszawskich ulicach. Zamknięte są m.in. ul. Augustówka, Malborska oraz Kasprzaka. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą spodziewać się utrudnień w ruchu.

Już od czwartku zamknięta jest ulica Malborska między Kowalskiego a Głębocką, gdzie prowadzone są prace ciepłownicze. Objazd zamkniętej ulicy wytyczono ulicami Kondratowicza oraz św. Wincentego.

Autobusy linii 120 i nocnej N11 jeżdżą: Gilarską – św. Wincentego – Głębocką, natomiast linia 240 kursuje ulicami Kondratowicza i św. Wincentego. Tu zmiana organizacji ruchu potrwa do 21 września.

Drogowcy pracują też przy odnawianiu nawierzchni ulicy Augustówka. Pierwszy etap prac odbył się w minionym tygodniu, gdy nową nawierzchnię zyskał odcinek od Statkowskiego do ulicy Zawodzie. W piątek o godz. 22 roboty przeniosły się na odcinek od Zawodzie do Powsińskiej.

W związku z tym droga na cały weekend została całkowicie wyłączona dla ruchu, a objazd poprowadzony został ulicami: Augustówka – Statkowskiego – Gołkowską do Powsińskiej oraz Augustówka – Statkowskiego – św. Bonifacego do Powsińskiej. Przejścia dla pieszych są zamykane naprzemiennie. Swoje trasy zmieniły autobusy linii 108, 163 i N31.

W ten weekend swoją pracę zakończy drążąca tunel II linii metra na Woli tarcza TBM Maria. W związku z tym od piątku do niedzieli zamknięta jest jezdnia ul. Kasprzaka w kierunku centrum na odcinku od Korczaka do Karolkowej.

Kierowcy jadący od strony al. Prymasa Tysiąclecia na skrzyżowaniu z ul. Skierniewicką mogą skręcić w lewo lub pojechać prosto. Utrzymany został tam dojazd do Korczaka.

Objazd został poprowadzony ulicami: al. Prymasa Tysiąclecia – Wolską – al. „Solidarności” – Towarową; Skierniewicką – Wolską – al. „Solidarności” – Towarową lub Skierniewicką – Siedmiogrodzką do Grzybowskiej lub Karolkowej. Autobusy linii 105, 109, 155, 171, 179, 190 i 255 oraz nocnych N45 i N95 (tylko w kierunku krańców: Rondo Daszyńskiego, Browarna, Dw. Centralny, Torwar, Konwiktorska, CH Marki) jeżdżą objazdem ulicami Skierniewicką, Siedmiogrodzką i Karolkową.

W związku z wydobywaniem tarczy spod ziemi, w niedzielę na placu budowy metra przy ul. Kasprzaka mieszkańcy będą mogli zobaczyć, jak wyglądają takie tarcze drążące tunele. Maria i Krystyna zostaną wystawione z okazji dnia otwartego w niedzielę w godz. 13-16.

W niedzielę na utrudnienia przygotować się muszą mieszkańcy Białołęki. To z powodu imprezy „Bieg przez Most”. Start biegu znajdzie się przy kortach tenisowych Białołęckiego Ośrodka Sportu. Pierwsza pętla biegu będzie prowadziła ulicami: Świderska (jezdnia w kierunku Nowodworów), Mehoffera, Nowodworska, Odkryta, zawrotką przed ul. Ordonówny, Odkryta, Nowodworska, Mehoffera, Świderska (jezdnia w kierunku mostu M. Skłodowskiej-Curie).

Wzorem lat poprzednich odbędzie się również dodatkowa klasyfikacja na odcinku specjalnym na trasie: most M. Skłodowskiej-Curie (ciąg pieszo-rowerowy), Farysa (droga rowerowa), Prozy (droga rowerowa), zawrotką i powrót mostem na Białołękę.

Autobusy linii 133, 152, 211 i 214 ale też 516 i 518 pojadą objazdami. Początek imprezy o 11, a zakończenie około 14.

„Bieg Kobiet 2018”

Również w niedzielę od godz. 12.00 odbywać się będzie „Bieg Kobiet 2018 – Zawsze pier(w)si”. Start i meta biegu zostaną zlokalizowane na ul. Broniwoja w pobliżu Skweru Grupy AK „Granat”. Uczestnicy biegu wystartują o godz. 12.00 i pobiegną ulicami: Broniwoja – Wielicka – Ksawerów – Puławska. Pobiegną najpierw do pętli tramwajowej Wilanowska, tutaj zawrócą i dalej tą samą jezdnią w przeciwnym kierunku. Znowu zawrócą przed skrzyżowaniem z ul. J.P. Woronicza i następnie pobiegną do mety na ul. Broniwoja. Zakończenie imprezy planowane jest ok. godz. 15.00.

Od godz. 6.00 wyłączona z ruchu samochodów będzie jezdnia ul. Puławskiej w kierunku Ursynowa na odcinku od ul. J.P. Woronicza do al. Wilanowskiej. Nie będzie można wyjechać na ul. Puławską w kierunku Ursynowa z ulic: L. Idzikowskiego, Domaniewskiej i Japońskiej. Objazd dla kierowców zostanie poprowadzony ulicami: J.P. Woronicza – al. Niepodległości – al. Wilanowska. Ruch na drugiej jezdni ul. Puławskiej będzie odbywał się normalnie.

Przez cały dzień na ul. Broniwoja będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone