SŁUCHAJ ONLINE
MENU

T. Świątek w RDC: R. Nadal pocieszał Igę. Mówił, że będą walczyć za rok

fot. PAP/EPA/YOAN VALAT/PAP/EPA/IAN LANGSDON

Tytułu nie udało się obronić, ale występ w Paryżu to na pewno nie była porażka – tak grę Igi Świątek podsumował w „Magazynie sportowym” RDC jej ojciec Tomasz Świątek. Nasza najlepsza tenisistka podczas wielkoszlemowego French Open doszła do ćwierćfinału singla i finału debla. Słowa otuchy przekazał jej m.in. półfinalista zmagań mężczyzn Rafael Nadal.

Iga Świątek rywalizację w tegorocznym French Open w singlu zakończyła w ćwierćfinale, w którym uległa Greczynce Marii Sakkari 4:6, 4:6. W deblu dotarła do finału – w duecie z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands przegrała z Czeszkami: Barborą Krejcikovą i Kateriną Siniakovą 4:6, 2:6.

Dla Igi ten turniej to było zupełnie nowe doświadczenie – mówił w „Magazynie Sportowym” RDC ojciec tenisistki Tomasz Świątek. – Nigdy też Iga nie była w takiej roli faworytki. Tutaj to jest coś, co przeżywa pierwszy raz – zaznaczył.

Jestem głęboko przekonany, że razem ze sztabem wyciągną daleko idące wnioski na przyszłość. Bo to jest kolejna lekcja. Jak mówi porzekadło, co nas nie zabije, to nas wzmocni – mówił Tomasz Świątek.

Wierzę, że za kilka lat Iga będzie naprawdę pełnowartościową zawodniczką i będzie rozdawała karty – mówił Świątek.

Z takich ciekawostek, to właśnie pochwaliła mi się, że następnego dnia po porażce z Nadalem, przy śniadaniu zagadnęła do niego, że po prostu popłakała się, jak on przegrał ten półfinał. Po czym usłyszała, że nie ma czym się martwić, w przyszłym roku będziemy walczyć dalej – relacjonował rozmowę Igi Świątek z Rafaelem Nadalem Tomasz Świątek. Zarówno Hiszpanowi, jak i Polsce nie udało się obronić tytułów sprzed roku.

Iga Świątek była jedyną zawodniczką z pierwszej dziesiątki światowego rankingu, która doszła w Paryżu do ćwierćfinału. W opublikowanym w poniedziałek rankingu warszawianka zachowała 9. miejsce. Prowadzi Australijka Ashley Barty.

Posłuchaj całej rozmowy:

Magazyn Sportowy: Iga Świątek we French Open 2021 oczami ojca

Czytaj też:

I. Świątek kończy udział we French Open porażką w finale debla

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone