SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Radom. Druga osoba zarażona koronawirusem trafiła do szpitala

Zdj. ilustracyjne/fot. PAP/Wojtek Jargiło

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przebywa druga osoba, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem. 45-letnia kobieta została przywieziona karetką pogotowia z Nowego Miasta w powiecie grójeckim – poinformowała rzeczniczka szpitala Elżbieta Cieślak.

Według lekarzy, stan pacjentki jest stabilny. Rzeczniczka dodała, że na obserwacji w szpitalu przy ul. Tochetermana jest także 38-letni mężczyzna, który przebywał w Belgii. Szpital przesłał próbki do badania. Mężczyzna do szpitala zgłosił się sam.

Radomski Szpital Specjalistyczny oczekuje na wyniki badań kolejnych osób, które zgłosiły się do izby przyjęć oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Od poniedziałku leczony jest tutaj 43-letni mieszkaniec gminy Radzanów, u mężczyzny potwierdzono zakażenie koronawirusem. To kierowca autobusu PKS w Grójcu. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białobrzegach apelowała we wtorek o zgłaszanie się osób, które mogły z nim podróżować.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę rano o 8 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Dotyczą czterech osób z województwa warmińsko-mazurskiego, dwóch z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Dotychczas w związku z zakażeniem koronawirusem w kraju zmarło 5 osób.

Czytaj też:

Radom. Poszukiwania osób, które miały kontakt z zarażonym kierowcą

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone