SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Radom. Apelacja od wyroku ws. zabójstwa żony przez żołnierza

Zdjęcie ilustracyjne/fot. Pixabay

Zabójstwem żony przez b. żołnierza z Radomia zajmie się Sąd Apelacyjny w Lublinie. W styczniu Sąd Okręgowy w Radomiu skazał mężczyznę na 25 lat więzienia – poinformował rzecznik prasowy sądu Arkadiusz Guza. Odwołanie od wyroku sądu w Radomiu złożyli zarówno obrońca, jak i Prokuratura Okręgowa w Radomiu.

Wyrok w pierwszej instancji zapadł w styczniu. Sąd Okręgowy w Radomiu skazał wówczas 34-letniego radomianina Marcina Z. na 25 lat więzienia. Mężczyzna był żołnierzem 4. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

Sąd zasądził też od niego zadośćuczynienie za doznane krzywdy na rzecz córki w wysokości 100 tys. zł oraz dla matki, ojca i siostry zamordowanej żony – po 50 tys. zł.

Sam zgłosił się na policję

Do zdarzenia doszło we wrześniu 2018 r. w mieszkaniu przy ul. Królowej Jadwigi na radomskim osiedlu Michałów. 32-letni wówczas Marcin Z. sam zgłosił się na policję i powiedział, że między nim a żoną doszło do awantury. Mężczyzna był nietrzeźwy. Kiedy policjanci pojechali do ich mieszkania, znaleźli martwą kobietę. 28-latka zmarła na skutek uduszenia.

Ze względu na to, że mężczyzna był żołnierzem, śledztwo w prowadził wydział ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Powołani przez śledczych biegli psychiatrzy orzekli, że 34-latek był poczytalny. Mężczyzna został oskarżony o zabójstwo żony.

Czytaj też:

Żołnierz z Radomia skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo żony

„Jest poczytalny”. Żołnierz z Radomia odpowie za zabójstwo żony

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone