SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Prezes lotniska w Modlinie: porty na Mazowszu stoją w miejscu

Zdjęcie ilustracyjne/fot. Pixabay

Współpraca, a nie konkurencja. Prezes lotniska w Modlinie mówił w „Magazynie ekonomicznym RDC” o tym, co wydarzy się gdy ponownie zostanie otwarte lotnisko w Radomiu. Zdaniem Leszka Chorzewskiego oba porty mogą przysłużyć się całemu regionowi.

Społeczeństwo bogaci się i potrzebuje usługi lotniczej. Lotnisko Chopina zapycha się. Widać, że to co dzieje się na Mazowszu, to duża strata. Nasze porty lotnicze rozwijają się wolniej niż inne porty regionalne. Marnowany jest ogromy potencjał przez brak rozwoju, niską przepustowość – mówił na antenie RDC prezes Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Leszek Chorzewski.

Lotnisko w Radomiu po modernizacji ma być gotowe w 2020 roku. Ma być komplementarnym dla Lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Będą tam latać tanie linie i czartery. Trzeba między innymi dostosować pas startowy do obsługi większych samolotów.

Lotnisko w Modlinie w pierwszym kwartale 2019 roku obsłużyło 718 635 pasażerów, co oznacza wzrost w wysokości 5,2 procent rok do roku dla pierwszego kwartału ubiegłego roku. W 2018 z portu skorzystało ponad trzy miliony podróżnych. Modlin obsługuje regularne rejsy irlandzkiego Ryanaira.

Posłuchaj:

Magazyn ekonomiczny: czy otwarcie radomskiego lotniska wpłynie na rozwój lotniska w Modlinie?

Czytaj też:

Modlin: Jest zgoda radnych. Remont lotniska z dofinansowaniem

Radom: Premier zainaugurował budowę lotniska na Sadkowie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone