SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Poszukiwania podpalacza lasów z okolic Węgrowa. Patrole wyruszyły w teren, trwa dochodzenie

fot. OSP KSRG Sadowne/Facebook

Całodobowe patrole policji, strażaków i leśników. W gminie Sadowne w powiecie węgrowskim trwają poszukiwania osoby podejrzewanej o dokonanie serii podpaleń. Ktoś w ciągu 10 dni wywołał 11 pożarów lasów. Spłonęło 8 hektarów w rejonie miejscowości Złotki, Krupińskie, Ocięte i Zieleniec. Wczoraj, jak sprawdziło RDC, nie doszło do ani jednego takie zdarzenia.

– Policjanci z komisariatów w Łochowie i Węgrowie wspólnie z innymi służbami pełnią całodobowe służby. Zbierają informacje, rozmawiają z mieszkańcami – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie Monika Księżopolska.

Służby podejrzewają serię podpaleń

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie. – Każdy pożar to odrębne dochodzenie – wyjaśnia oficer prasowy komendy Monika Księżopolska. – W komisariacie prowadzone są czynności majce ustalić okoliczności wzniecenia pożaru i osobę za to odpowiedzialną – podkreśla.

Z serią podpaleń w tamtym roku mierzyła się gmina Odrzywół w powiecie przysuskim. – W tej chwili pożary ustały, bo uruchomiliśmy wszystkie służby, zadziałał też apel do mieszkańców – przyznaje wójt gminy Marian Kmieciak. – Przede wszystkim to działania policyjne takie jak przesłuchiwanie świadków. Rozpoczęliśmy patrole na quadach nie czekając na Wojska Obrony Terytorialnej. Uczuliliśmy wszystkich aby zwracali na osoby, które pojawią się w lesie – podkreśla wójt.

To nie pierwsza seria pożarów w tym rejonie powiatu węgrowskiego – rok temu było podobnie, a podpalacza nie udało się namierzyć. W gaszenie ostatnich zdarzeń zaangażowanych było prawie 250 strażaków z ponad 40 zastępów.

Czytaj też:

Węgrów. 11 pożarów lasów w 10 dni. Jest śledztwo w sprawie podpaleń

Sąsiedzki spór nad Świdrem. Chodzi o planowaną budowę osiedla

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone