SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Porażka Radomki z ŁKS-em. Decydujący mecz o medal w sobotę

fot. E.Leclerc Moya Radomka Radom

Piąty mecz siatkarek ŁKS Commercecon i Radomki Radom zdecyduje, który z tych zespołów wywalczy brązowy medal mistrzostw Polski. „Nikt nie chce najgorszego, czwartego miejsca” – zaznaczyła kapitan ekipy z Łodzi Katarzyna Zaroślińska-Król po wtorkowym zwycięstwie 3:0.

Bardzo zacięta jest walka obu drużyn o zajęcie ostatniego miejsca na podium. W toczącej się do trzech zwycięstw rywalizacji dwa pierwsze spotkania należały do siatkarek E.Leclerc Moya Radomka, które zwyciężyły 3:0 i 3:2. Łodzianki nie zamierzały jednak łatwo pogodzić się z brakiem medalu i najpierw pokonały zespół z Radomia w sobotę na jego boisku 3:2, a we wtorek w Łodzi triumfowały 3:0 (25:23, 25:19, 25:17).

– Nasza prawdziwe oblicze pokazujemy dopiero w dwóch ostatnich meczach, bo pierwsze dwa zupełnie przespałyśmy. Zostało nam więc tylko wygrywać, bo nikt nie chce tego najgorszego, czwartego miejsca. Wiedziałyśmy, że stać nas na więcej i skupiłyśmy się na tym, co mamy do zrobienia – przyznała atakująca ŁKS.

We wtorek od początku lepiej spisywały się mocno zmotywowane i skoncentrowane gospodynie. W pierwszym secie, dzięki dobrej grze w bloku i obronie, szybko wypracowały sobie dobrą zaliczkę (10:4), ale podopieczne włoskiego trenera Riccardo Marchesiego mozolnie odrabiały straty i w końcówce, po ataku Serbki Any Bjelicy, zbliżyły się na jeden punkt (22:21). W końcówce pewność siebie odzyskały jednak łodzianki, a seta zakończyła Serbka Katarina Lazovic.

Radomka ugięła się pod atakami rywalek

Dobrą grę podopieczne Słowaka Michała Maska kontynuowały w dwóch kolejnych partiach. W drugiej odskoczyły rywalkom po 10. punkcie. Bardzo dobrze spisywała się m.in. Zaroślińska-Król, po której ataku ŁKS prowadził 15:11, a po zagrywce Lazovic – 18:12. Taka przewaga wystarczyła do wygrania seta.

Podobnie wyglądała ostatnia odsłona, w której gospodynie znów powstrzymały blokiem wiele ataków rywalek i nadal skuteczne były Zaroślińska-Król i Lazovic. W końcówce łodzianki zdobyły osiem punktów z rzędu, dzięki czemu prowadziły 23:17, a ich zasłużone zwycięstwo punktową zagrywką przypieczętowała Klaudia Alagierska.

Zadaniem kapitan ŁKS, do wyrównania stanu rywalizacji (2-2) doprowadziły dzięki realizacji założeń taktycznych, czego w jej opinii brakowało w dwóch pierwszych konfrontacjach z Radomką.

„Zagrałyśmy dziś całym zespołem, jestem z niego dumna. Każda z nas dołożyła cegiełkę. Został nam ostatni, najważniejszy w tym sezonie mecz. Skupiamy się już na sobocie i do spotkania w Radomiu musimy podejść z chłodną głową” – podkreśliła Zaroślińska-Król, wybrana MVP meczu.

Piąty mecz zostanie rozegrany w sobotę o godz. 14:45 w Radomiu.

Czytaj też:

Radomka chce dziś zdobyć brąz MP. „Medal to wisienka na torcie”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone