SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ponad 100 praw jazdy zatrzymanych przez grupę SPEED od początku roku

Pojazd policyjnej grupy Speed/fot. KSP

– Od początku nowego roku stołeczni policjanci z grupy SPEED zatrzymali ponad 100 praw jazdy – powiedział we wtorek rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak. Jak przekazał, od pierwszego stycznia warszawska policyjna grupa SPEED zatrzymała również ponad 30 dowodów rejestracyjnych. – Chodziło między innymi o stan techniczny pojazdu – podał policjant, który dodał, że w tym samym czasie funkcjonariusze z tej grupy nałożyli ponad 600 mandatów karnych.

Duża aktywność ze strony policjantów grupy SPEED jest już widoczna na początku roku, ale będzie jeszcze większa w momencie, kiedy rozpoczną się ferie zimowe – zapowiedział nadkomisarz.

Wskazał, że choć w Warszawie ferie zaczynają się od 10 lutego, to działania specjalnej grupy rozpocznie się znacznie wcześniej, bo już od 20 stycznia.

Policjanci ruchu drogowego będą prowadzić działania także na terenie Warszawy, dlatego, że mamy do czynienia z dużą ilością dróg, które prowadzą przez różne części naszego kraju. Mówimy tutaj o województwach atrakcyjnych turystycznie. Stąd m.in. już dużo wcześniej zaangażowanie policjantów w zakresie dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym – tłumaczył.

Dodał, że od początku funkcjonowania stołecznej grupy SPEED policjanci zabezpieczyli już ponad cztery tysiące praw jazdy. – Mówimy tutaj o osobach, które przekroczyły dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym – dodał.

Jechał ferrari 180 km/h w terenie zabudowanym

Jednym z kierowców, który od początku 2020 roku stracił prawo jazdy, jest 41-letni mężczyzna zatrzymany 7 stycznia. Jechał ferrari mostem Marii Skłodowskiej-Curie (Północnym) z prędkością ponad 180 km/h. 41-letniemu mieszkańcowi Łomianek odebrano prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h. Mężczyznę ukarano 500-złotowym mandatem i przyznano 10 punktów karnych.

Grupa SPEED została powołana na przełomie października i listopada 2018 roku. W skład tej grupy weszli najlepsi policjanci ze stołecznego Wydziału Ruchu Drogowego, wspierani przez policjantów służb kryminalnych, cyberprzestępczości oraz przewodnicy z psami wyszkolonymi pod kątem wyszukiwania narkotyków i funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej.

Czytaj też: Mostem Północnym pod prąd. Pijany kierowca trafił do aresztu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone