SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

P. Strus: J. Błachowicz to „top of the top”, wyżej nie da się podskoczyć

Łukasz Starowieyski (L) i Piotr Strus (P)/fot. RDC

Na razie jest czas na świętowanie, ale Jan Błachowicz, który w niedzielę zdobył pas mistrza świata federacji UFC, już szuka kolejnych wyzwań. Tuż po zwycięskiej walce o tytuł z Dominikiem Reyesem wyzwał legendę mieszanych sztuk walki Jona Jonesa. Według zawodnika MMA Piotr Strusa, wygrana z Jonesem zapewni Polakowi miano absolutnego numeru jeden.

Nadal nie wierzę w to, co się wydarzyło – tak zwycięską walkę Błachowicza o pas mistrza świata skomentował w „Magazynie Sportowym RDC” Piotr Strus. Czołowy polski zawodnik MMA jest pełen podziwu dla wyczynu klubowego kolegi z WCA Fight Team.

Dobił się Janek, dobił się do tego szczytu. Ogromnie mu gratuluje, bo dalej się nie da podskoczyć. To jest „top of the top” – powiedział Strus.

Błachowicz zatrzymywać się nie zamierza. Po znokautowaniu faworyzowanego Reyesa, Polak od razu wyzwał do pojedynku legendę UFC Jona Jonesa. – Oprócz tego marzenia, które spełnił w postaci zdobycia pasa, to ma także marzenie pokonać Jonesa i być numerem jeden na świecie. Cały czas można by było powiedzieć, ze Jano ma pas, jest numerem jeden, ale Jones zwakował ten pas i nie było tak, że Janek z nim wygrał – tłumaczył zawodnik.

Jednak walka z Amerykaninem stoi pod dużym znakiem zapytania. Wielokrotny mistrz UFC ostatnio zmienił wagę z półciężkiej na ciężką i na razie odmawia powrotu do poprzedniej kategorii.

Jan Błachowicz w oktagonie walczył 35 razy, wygrał 27 pojedynków.

Posłuchaj całej rozmowy:

Magazyn Sportowy: historyczne zwycięstwo Jana Błachowicza na gali UFC

Czytaj też:

Jan Błachowicz mistrzem świata w MMA w wadze półciężkiej

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone