SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Otwock: Tysiące darmowych ekotoreb od resortu środowiska

fot. PAP/Leszek Szymański

Tysiąc toreb wielokrotnego użytku rozdali: szef resortu środowiska Henryk Kowalczyk oraz wiceminister Sławomir Mazurek. Ekologiczną torbę z logiem ministerstwa środowiska można było otrzymać przed południem na Targowisku Miejskim w Otwocku.

Minister Henryk Kowalczyk powiedział, że używanie toreb wielokrotnego użytku przynosi wiele dobrego. – Zdecydowanie jest taniej, bo nie płacimy za torbę foliową za każdym razem, kiedy robimy zakupy – podkreślił minister. – A po drugie, torby jednorazowe wyrzucane są w rożne miejsca, czasami nie poddane recyklingowi zalegają na składowiskach. Zatem stosowanie ekotoreb jest korzystne dla środowiska – minister środowiska dodał, że powinniśmy zmieniać swoje nawyki, bo „foliówki” niebawem przejdą do historii.

Wiceminister Sławomir Mazurek zachęcał, aby ekologiczne torby zabierać nie tylko na przedświąteczne zakupy. Apelował także o rozwagę przy robieniu zakupów.

Warto przed wyjściem do sklepu czy na targ zrobić listę potrzebnych produktów spożywczych, żeby nie marnować żywności, ponieważ wyrzucanie jej do śmietnika jest poważnym problemem ekologicznym, społecznym i środowiskowym – podkreślił wiceminister Mazurek.

W ciągu roku jedna osoba zużywa średnio 300 toreb foliowych. Jedna „foliówka” rozkłada się nawet przez 400 lat. Nowe przepisy, nad którymi pracuje ministerstwo środowiska, mają ograniczyć ich stosowanie.

Czytaj też:

Żoliborz: Zakaz korzystania z plastiku w ratuszu? Jest wniosek

Posłuchaj:

Jest sprawa: sprzedaż plastikowych opakowań

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone