SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Największy szpital w Radomiu wstrzymał przyjęcia na OIOM

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu/fot. www.wss.com.pl

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu wydał oświadczenie w sprawie wstrzymania przyjęć na Oddział Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu. Jako powód rzeczniczka szpitala wskazała braki kadrowe. Zapewniła jednak, że sytuacja jest pod kontrolą, a pacjenci wymagający pomocy, otrzymają ją.

Oddział nie przyjmuje pacjentów od poniedziałku. We wtorek rzeczniczka szpitala Karolina Gajewska w komunikacie rozesłanym mediom potwierdziła, że „faktycznie wystąpiły problemy kadrowe w Klinicznym Oddziale Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu”.

Przy obecnym składzie lekarzy jesteśmy w stanie zapewnić pracę bloków operacyjnych oraz zespołu reanimacyjnego, jednak nie mamy możliwości zabezpieczenia pacjentów w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii – przekazała Gajewska.

Zapewniła, że szpital dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej oddział ten wznowił przyjęcia.

Prośba do innych szpitali o pomoc

Rzeczniczka powiedziała, że zgodnie z decyzją zarządu, pacjenci wymagający leczenia respiratorowego zostali przekazani do oddziałów, które posiadają łóżka intensywnej terapii. – Sytuacja jest pod kontrolą. Zwróciliśmy się do ościennych szpitali z prośbą o pomoc w zabezpieczeniu pacjentów wymagających intensywnej terapii – zaznaczyła Gajewska.

Jak dodała rzeczniczka, szpital o sprawie poinformował również wojewodę mazowieckiego.

Zapewniła również, że pacjenci wymagający natychmiastowej pomocy medycznej, w sytuacji zagrożenia życia, taką pomoc otrzymają. – Sytuacja w OAiIT jest tymczasowa i niebawem ogłosimy wznowienie pracy tego oddziału – podsumowała rzeczniczka.

W Radomiu działają dwa szpitale: Mazowiecki Szpital Specjalistyczny tzw. szpital na Józefowie z ponad 710 łóżkami i Radomski Szpital Specjalistyczny przy ul. Tochtermana z przeszło 570 miejscami.

Czytaj też:

Radom. Braki kadrowe w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. Wstrzymane przyjęcia na OIOM

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone