SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

„Orlen Paczka”. Rusza nowa sieć nadawania i odbioru paczek

fot. PAP/Rafał Guz

200 automatów paczkowych, dostępnych przez całą dobę. Paczki dostarczane w jeden – maksymalnie dwa dni, a do odbioru przez trzy dni. PKN ORLEN inwestuje w rozwój sieci punktów nadań i odbiorów przesyłek pod marką „ORLEN Paczka”. Obejmuje już ponad 6 tys. punktów zlokalizowanych w całej Polsce, a teraz też własne automaty paczkowe. Pojawiły się m.in. w Warszawie, Płocku, Gdańsku, Gdyni, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, czy Wrocławiu.

Jesteśmy w miejscach wygodnych dla kierowcy – mówi nam Patrycja Klarecka członek zarządu w PKN Orlen. – Widzimy, że tych paczek krąży coraz więcej. Widzimy, że nasi klienci chcieliby je w wygodny sposób odebrać. Móc podjechać do takiej maszyny samochodem, dlatego nasze maszyny stoją w takich miejscach, żeby kierowca mógł samochodem podjechać lub zaparkować samochód – podkreśla.

Orlen Paczka to następca Paczki w Ruchu. – Zdecydowanie bardziej udoskonaloną. Dzisiaj już 90 procent przesyłek w naszej usłudze jest dostarczanych w jeden, maksymalnie dwa dni do klientów. Wiele bolączek, jakie miała Paczka w Ruchu, w tej chwili w Orlen Paczce rozwiązujemy. Mamy dodatkowo kilka tysięcy punktów, do końca przyszłego roku będziemy mieć łącznie dwa tysiące maszyn paczkowych – zaznacza Klarecka.

A celem koncernu jest w sumie 10 tysięcy punktów odbioru Orlen Paczki i dostawa w dużych miastach w jeden dzień. Zgodnie ze strategią, PKN Orlen do 2030 roku zainwestuje w rozwój działalności detalicznej ok. 11 mld zł.

Czytaj też:

Specjalne pojemniki na sprzęt elektroniczny w Płocku. Gdzie staną?

Cztery dni zostały do końca Spisu Powszechnego. „Zaskakujący wynik nocy spisowej na Mazowszu”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone