SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Odważna deklaracja P. Fajdka w RDC. Chodzi o igrzyska olimpijskie

Paweł Fajdek/fot. Facebook

Paweł Fajdek nie zamierza kończyć przygody z lekkoatletyką po igrzyskach w Paryżu. Czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem zdradził na antenie Radia dla Ciebie, że myślami jest już w… Los Angeles, gdzie zmagania olimpijskie odbędą się za nieco ponad sześć lat. W „Magazynie Sportowym” młociarz wskazał też cel na ten rok oraz odniósł się od swojej reakcji na wyniki plebiscytu Przeglądu Sportowego na Sportowca Roku.

Nie wydaje mi się żebym skończył po Paryżu. Celuję w Los Angeles w 2028. Kocham to co robię i podoba mi się to życie. Nie mam zamiaru kończyć. Zdrowie jest jedynym czynnikiem, który może nam dyktować warunki. Obecnie jednak przeżywam drugą młodość – podkreślał Paweł Fajdek w rozmowie z Łukaszem Starowieyskim i Agnieszką Kobus-Zawojską.

Na ten rok zaś plan jest jasny. – Obrona tytułu mistrza świata to jest to co mi się podoba. Już od w sumie dziewięciu lat jestem aktualnym mistrzem świata, więc fajnie się tak żyje – mówił gość „Magazynu Sportowego” RDC.

Fajdek odniósł się również do swojej reakcji na wyniki plebiscytu Przeglądu Sportowego na Sportowca Roku. Brązowy medalista z Tokio publicznie wyraził zdziwienie w związku ze zwycięstwem Roberta Lewandowskiego. Gość RDC jako laureatkę widziałby Anitę Włodarczyk, która na ubiegłorocznych IO zdobyła trzecie olimpijskie złoto w rzucie młotem z rzędu. – Nie wiem czy to jest akurat wsadzenie kija w mrowisko. Opinia publiczna nie poradziła sobie z tym, że ktoś może mieć inne zdanie – wyjaśnił.

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku potrwają od 26 lipca do 11 sierpnia.

Czytaj też:

Iga Świątek awansowała do drugiej rundy turnieju Australian Open

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone