SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Odpady na posesji koło Siedlec. Będzie kontrola w gminie i ZGK

fot. Aneta Olszak

Będzie kontrola WIOŚ w Urzędzie Gminy Siedlce oraz w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Chodowie po tym, jak na terenie dawnej żwirowni w Białkach znaleziono kilkaset worków z logo gminy i ZGK pełnych odpadów. – Nasi pracownicy byli na wizji lokalnej – informuje rzeczniczka Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska Milena Nowakowska.

Stwierdzono rzeczywiście, że na terenie żwirowni prowadzone były prace polegające na zakopywaniu odpadów. Były widoczne mocne wzruszenia ziemi oraz ślady pracujących maszyn. Ujawniono także przede wszystkim worki, w których znajdowały się odpady kuchenne. Oprócz tego liście, popiół, a także gruz betonowy pomieszany z ziemią – wyjaśnia Milena Nowakowska.

Inspektorzy WIOŚ przesłuchali także wylegitymowane przez policję na miejscu osoby, które wyrzucały i zasypywały odpady.

Kontrola w samorządzie i Zakładzie Gospodarki Komunalnej ma ustalić, czy nielegalne składowisko jest efektem działań ZGK. Gmina powołała spółkę w celu odbierania od mieszkańców odpadów zielonych i popiołu, a następnie ich kompostowania, by nie musieć płacić za wywóz śmieci na składowisko w Woli Suchożebrskiej.

Jak dowiedziało się RDC, do wójta gminy Siedlce Henryka Brodowskiego wpłynęło już oficjalne zawiadomienie od starosty powiatu z wezwaniem do wyjaśnienia sprawy. Wójt wszczął postępowanie.

Czytaj też:

Odpady na posesji k. Siedlec. Radni chcą wyjaśnień od wójta

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone